Trwa ładowanie. Prosimy o chwilę cierpliwości.

Elżbieta Czetwertyńska wiceprezesem banku Citi Handlowy

Rada Nadzorcza banku Citi Handlowy wybrała Elżbietę Czetwertyńską na stanowisko wiceprezesa zarządu banku i powierzyła jej pełnienie obowiązków prezesa zarządu z dniem 18 czerwca. Rada zwróci się do KNF-u o zgodę na powołanie Elżbiety Czetwertyńskiej na stanowisko prezesa zarządu.
Kategoria: Awanse
27.05.2021
Fot. Unsplash

Jednocześnie, Elżbieta Czetwertyńska będzie nadzorowała wszystkie operacje Citi w Polsce jako Citi Country Officer.

Zmiana na stanowisku prezesa zarządu banku została wcześniej zaplanowana i jest zgodna z przygotowanym przez Radę Nadzorczą i prezesa zarządu wieloletnim planem sukcesji. Kilka miesięcy temu Sławomir Sikora poinformował Radę Nadzorczą, że nie będzie ubiegał się o wybór na następną kadencję i zakończy swoją pracę w banku z dniem Walnego Zgromadzenia, które jest przewidziane na 17 czerwca 2021 roku. 

Elżbieta Czetwertyńska jest menadżerem bankowym z 27-letnim doświadczeniem zdobytym podczas pracy w 6 krajach obu Ameryk i Europy; m.in. przez 10 lat pracowała w Citi Handlowy zarządzając zespołami ryzyka a następnie obsługą małych i średnich przedsiębiorstw. Obecnie zarządza operacjami Citi w Szwajcarii, Monako i Liechtensteinie.

– Kiedy w marcu ogłaszałem swoją decyzję to mówiłem, że będzie to płynna zmiana, gdyż proces mojej sukcesji był już zaawansowany. Dziś cieszę się z wyboru dokonanego przez Radę, gdyż Elżbieta pokazała nie raz, że jest skuteczną menadżerką. Nie mam wątpliwości, że zaproponuje świeże spojrzenie na bank oraz jego możliwości rynkowe. Ma ogromną energię, duże doświadczenie, dobrą znajomość rynku bankowego na świecie oraz umiejętność budowy znakomitych relacji z klientami –powiedział Sławomir Sikora, obecny prezes Citi Handlowy.

– Jestem zaszczycona, że znów dołączam do Citi Handlowy. Liczę, że doświadczenie zdobyte na innych rynkach w różnych częściach świata będzie przydatne w nowej funkcji. Urodziłam się w Polsce i cieszę z możliwości wykorzystania zdobytego doświadczenia właśnie w ojczystym kraju.  Citi Handlowy to bank z tradycjami najlepszej bankowości dla firm oraz klientów detalicznych. Ma bardzo silną pozycję na rynku w bankowości instytucjonalnej w Polsce, która pozostaje dla Citi w EMEA rynkiem priorytetowym. Dziękuję Sławkowi, że przekazuje silny i stabilny bank, który ma zaufanie klientów i wspaniały zespół. Chciałabym wykorzystać swoje doświadczenie na rzecz rozwoju biznesu dla firm, żeby tę pozycje lidera nie tylko utrzymać, ale i wzmocnić – powiedziała Elżbieta Czetwertyńska, nowa wiceprezes i kandydatka na objęcie stanowiska prezesa banku.

Po uzyskaniu zgody KNF-u Elżbieta Czetwertyńska będzie 27. prezesem oraz pierwszą kobietą na tym stanowisku w 150-letniej historii Banku Handlowego.

Źródło: informacja prasowa. 

Autor: Redakcja
KarierawFinansach.pl

Redakcja KarierawFinansach.pl podejmuje tematy ciekawe i ważne dla pracowników branży finansowej i osób, które dopiero myślą o karierze w finansach. 

Zobacz również