Trwa ładowanie. Prosimy o chwilę cierpliwości.

Ewa Małyszko Prezesem Zarządu TFI BGK S.A.

Rada Nadzorcza Towarzystwa Funduszy Inwestycyjnych BGK S.A. podjęła decyzję o powołaniu Ewy Małyszko na stanowisko Prezesa Zarządu spółki.
Kategoria: Awanse
09.03.2017
Ewa Małyszko

Ewa Małyszko z wykształcenia jest ekonomistą, ukończyła również Podyplomowe Studium Zarządzania Funduszami Emerytalnymi i Podyplomowe Studium w zakresie metod ilościowych w analizie rynków finansowych w Szkole Głównej Handlowej w Warszawie. Jest także absolwentką prestiżowego Programme for the Executive Development dla kadry menadżerskiej wyższego szczebla w IMD Institute w Lozannie oraz programu z zakresu zarządzania organizacją w Wallenberg Institute w Szwecji.

Od wielu lat związana jest z rynkiem kapitałowym. Przez ostatnie sześć lat była Prezesem Zarządu PKO BP BANKOWEGO PTE S.A. Od 2009 r. do 2011 r. zajmowała stanowisko Wiceprezesa Zarządu odpowiedzialnego za działalność operacyjną i finanse w KGHM TFI S.A. Wcześniej zaś pracowała w SEB TFI S.A., najpierw na stanowisku Wiceprezesa Zarządu, a od 2001 r. na stanowisku Prezesa Zarządu.

Jest Członkiem Rady Fundacji EFPA Polska działającej na rzecz standardów doradztwa finansowego oraz Przedstawicielem EFPA Polska w Standards and Qualifications Commitee EFPA. Bierze aktywny udział w pracach Zespołu ds. Strategii oraz działaniach na rzecz przyszłego kształtu OFE i systemu emerytalnego, prowadzonych przez Izbę Gospodarczą Towarzystw Emerytalnych.

Jest laureatką rankingów Kobiet Biznesu Businessman Magazine oraz TOP 50 Najlepszych Menedżerek w Polsce. Wielokrotnie uznawana przez magazyn ekonomiczny Home&Market za jedną z najbardziej wpływowych kobiet biznesu. 

Autor: Redakcja
KarierawFinansach.pl

Redakcja KarierawFinansach.pl podejmuje tematy ciekawe i ważne dla pracowników branży finansowej i osób, które dopiero myślą o karierze w finansach. 

Zobacz również