Trwa ładowanie. Prosimy o chwilę cierpliwości.

Małgorzata Kuczewska-Łaska została dyrektorem ds. finansowych PKP Polskich Linii Kolejowych S.A.

Małgorzata Kuczewska-Łaska, która może pochwalić się tytułami FCMA, CGMA i MBA została członkiem zarządu i dyrektorem ds. finansowych PKP Polskich Linii Kolejowych S.A. Rada Nadzorcza Zarządu PKP Polskich Linii Kolejowych S.A. postawiła na osobę, która jest wykwalifikowaną, globalną księgową zarządczą.
Kategoria: Awanse
05.04.2024

AICPA & CIMA, które wspólnie tworzą Association of International Certified Professional Accountants, działają na rzecz globalnej profesji finansowej. Tytuł ACMA, CGMA, który oferują, oznacza dogłębną wiedzę finansową, szerokie wyczucie strategiczne i stale rozwijane kompetencje. Osoby, które mogą pochwalić się tymi kwalifikacjami, otrzymują swego rodzaju globalny paszport do budowania udanej kariery w biznesie i finansach, co potwierdza awans Małgorzaty Kuczewskiej-Łaski. 

Wraz z końcem marca Małgorzata Kuczewska-Łaska FCMA, CGMA, MBA stała się członkiem zarządu i dyrektorem ds. finansowych PKP Polskich Linii Kolejowych S.A.

Małgorzata jest absolwentką Szkoły Głównej Handlowej w Warszawie na wydziale handlu zagranicznego oraz studiów MBA w International Executive Development Center w Bledzie (Słowenia). Oprócz tego jest członekiem największej na świecie organizacji zrzeszającej zawodowych księgowych – The Chartered Institute of Management Accountants (CIMA) z siedzibą w Londynie, z tytułem: The Chartered Global Management Accountant (CGMA).

Karierę zawodową rozpoczęła w międzynarodowej firmie doradczej KPMG. Następnie pracowała jako menedżer i dyrektor inwestycyjny w firmach zarządzających funduszami inwestycyjnymi: Westfund i PTP – Kleinwort Benson. Była też kontrolerem finansowym oraz dyrektorem finansowym w kilku polskich spółkach produkcyjnych. W latach 2002-2007, 2009-2013 oraz w 2016 roku pełniła funkcję prezesa zarządu oraz członka zarządu ds. finansowych w spółkach branży kolejowej: Przewozy Regionalne Sp. z o.o. (dziś Polregio S.A.) oraz PKP Polskie Linie Kolejowe S.A.

Autor: Redakcja
KarierawFinansach.pl

Redakcja KarierawFinansach.pl podejmuje tematy ciekawe i ważne dla pracowników branży finansowej i osób, które dopiero myślą o karierze w finansach. 

Zobacz również