Trwa ładowanie. Prosimy o chwilę cierpliwości.

EY powołuje nowych partnerów

Od 1 lipca cztery osoby zostały partnerami w firmie doradczej EY. Agnieszka Nalewajko i Przemysław Orlonek obejmą nowe stanowiska w Dziale Audytu, a Dorota Pokrop i Marek Jarocki w Dziale Doradztwa Podatkowego.
Kategoria: Awanse
28.07.2016

Marek Jarocki jest partnerem w Dziale Doradztwa Podatkowego w Zespole People Advisory Services, gdzie specjalizuje się w podatku PIT oraz doradztwie w obszarze kapitału ludzkiego. Jest licencjonowanym doradcą podatkowym. Jest autorem wielu publikacji dotyczących podatków dochodowych i ubezpieczeń społecznych, a także współautorem komentarza do ustawy o PIT. Obecnie rozwija współpracę z sektorem małych i średnich firm oraz z przedsiębiorstwami rodzinnymi. Wspiera także program EY Przedsiębiorca Roku.

Agnieszka Nalewajko jest partnerem w Dziale Audytu. Specjalizuje się w badaniu sprawozdań finansowych spółek z sektora produkcyjnego, transportowo-logistycznego, handlowego oraz wodno-kanalizacyjnego, a także w projektach związanych z badaniem kontroli wewnętrznych. Jest biegłym rewidentem i posiada uprawnienia ACCA. Agnieszka Nalewajko jest ekspertem w badaniu i doradztwie dla podmiotów z sektora SSC; stworzyła od podstaw 70-osobowy zespół Centralnego Wsparcia Audytu (SSC) w Łodzi, którym zarządza. Jest liderem innowacyjności i transformacji usług audytorskich w regionie CSE, gdzie wdraża nowe narzędzia pracy. Od lipca dołącza do zespołu we Wrocławiu, gdzie będzie wspierać rozwój działalności i usług EY w regionie dolnośląskim. Dodatkowo będzie rozwijać usługi doradcze i audytorskie dla sektora usług wspólnych (SSC) w regionie CSE. W firmie doradczej EY pracuje od 1998 roku. Od lat wspiera inicjatywy CSR, współpracuje m.in. z Uniwersytetem Łódzkim i Akademią Rozwoju Filantropii w Polsce, jest audytorem konkursu Dobroczyńca Roku.

Przemysław Orlonek jest partnerem w Dziale Audytu. Ma szerokie doświadczenie w zakresie świadczenia usług zarówno dla oddziałów dużych, międzynarodowych korporacji, jak i firm krajowych. Obszar specjalizacji: spółki handlowe – hurtowe i detaliczne, firmy produkcyjne oraz spółki operujące na rynku nieruchomości. Ściśle współpracuje i rozwija portfolio klientów z kapitałem koreańskim i francuskim. Nadzoruje realizację projektów klientów z całego świata m.in. Stanów Zjednoczonych, Europy i Azji. Od wielu lat zaangażowany w realizację konkursu EY Przedsiębiorca Roku. Od 2003 roku posiada uprawnienia biegłego rewidenta. Członek Association of Chartered Certified Accountants (ACCA). Absolwent Advanced Management Program w IESE Business School w Barcelonie, University of Navarra. W EY pracuje od 2002 roku.

Dorota Pokrop jest partnerem w Dziale Doradztwa Podatkowego. Specjalizuje się w obszarze podatków pośrednich – VAT oraz cła. Jest licencjonowanym doradcą podatkowym. Od 2014 roku zarządza zespołem zajmującym się doradztwem w zakresie podatków pośrednich dla sektora publicznego. Koordynuje złożone projekty obejmujące różne kraje i jurysdykcje. Jest współautorką publikacji "VAT 2013 wraz z komentarzem ekspertów EY", która jest wyjaśnieniem największej od przystąpienia Polski do Unii Europejskiej nowelizacji ustawy o podatku od towarów i usług. Dorota Pokrop jest autorką licznych komentarzy w prasie i mediach elektronicznych. Pracuje w EY od 2002 roku.

Źródło: www.ey.com/pl

Zobacz również