Trwa ładowanie. Prosimy o chwilę cierpliwości.

Jacek Kędzior Partnerem Zarządzającym w EY

Decyzją dotychczasowego Partnera Zarządzającego oraz pozostałych Partnerów EY, 1 stycznia 2014 roku Jacek Kędzior obejmie stanowisko Partnera Zarządzającego polską praktyką największej firmy doradczej w kraju.
Kategoria: Awanse
25.11.2013
Jacek Kędzior będzie na tym stanowisku następcą Duleepa Aluwihare, który zarządzał firmą przez 23 lata. Duleep Aluwihare pozostanie w firmie i będzie członkiem kadry kierowniczej EY.

Jacek Kędzior pracuje w firmie prawie 20 lat. Wcześniej od 2007 roku zajmował stanowisko szefa działu Doradztwa Podatkowego. Kierowany przez niego zespół Doradztwa Podatkowego EY osiągnął pozycję lidera polskiego rynku. Udokumentowana ona została m.in. tytułami największej firmy doradztwa podatkowego pod względem przychodów w Rankingu "Rzeczpospolitej" 2013 oraz Najlepszej Firmy Doradztwa Podatkowego w rankingu "Dziennika Gazety Prawnej" 2013. Jacek Kędzior był też szefem praktyki podatkowej EY w regionie Europy Środkowej i Południowo-Wschodniej (21 krajów), będąc równocześnie członkiem zarządu praktyki podatkowej w obszarze obejmującym Europę, Bliski Wschód i Afrykę (93 kraje).

Decyzja o wyborze Jacka Kędziora na nowego Partnera Zarządzającego (odpowiednik CEO) EY w Polsce zapadła ponad 18 miesięcy temu. Duleep Aluwihare pozostanie Partnerem w polskiej praktyce EY i nadal będzie członkiem ścisłego kierownictwa firmy. Będzie też doradcą Jacka Kędziora. Aluwihare i Kędzior pracują razem od 19 lat.

Duleep Aluwihare zakładał w Polsce pierwszy oddział firmy Arthur Andersen w 1990 roku. W 2002 roku Arthur Andersen Polska połączył się z Ernst & Young. Duleep Aluwihare został szefem połączonej firmy, która działała pod nazwą Ernst & Young do końca czerwca 2013 roku. Od 1 lipca firma posługuje się nazwą EY. Dziś EY jest największą firmą audytorsko-doradczą na polskim rynku według kryterium przychodów ze sprzedaży (Źródło: Ranking audytorów "Rzeczpospolitej" 2013).

Jacek Kędzior jest absolwentem Wydziału Prawa na Uniwersytecie Jagiellońskim w Krakowie. Brał udział w licznych międzynarodowych programach organizowanych przez Uniwersytet w Edynburgu, Columbus School of Law w Waszyngtonie oraz Uniwersytet w Antwerpii. W 2007 roku ukończył Advanced Management Program prowadzony przez IESE Business School na Uniwersytecie Navarra.

Od 1998 roku Jacek Kędzior jest licencjonowanym doradcą podatkowym.

Od początku swojej zawodowej kariery, czyli od 1994 roku, Jacek Kędzior związany jest z jedną firmą. Najpierw był to Arthur Andersen, który po fuzji w 2002 roku przekształcił się w Ernst & Young, obecnie znaną jako EY (skrót ten stał się nową nazwą firmy 1 lipca 2013 roku). W swojej karierze doradcy podatkowego Jacek Kędzior zajmował się doradztwem podatkowym na rzecz największych polskich i  zagranicznych firm. Jego specjalnością było reprezentowanie klientów przed organami podatkowymi oraz Naczelnym Sądem Administracyjnym. Doradzał też w zakresie opracowywania efektywnych rozwiązań podatkowych w Polsce, zarówno z punktu widzenia polskich, jak i zagranicznych inwestorów. Opracowywał struktury organizacyjne dla przedsiębiorstw z branży nieruchomości, farmaceutycznej i gazowej. W swojej karierze Jacek Kędzior pracował m.in. z takimi klientami, jak Vattenfall, Polski Koncern Naftowy Orlen, Lotos, Petrolinvest, Górażdże, HeidelbergCement AG.

Zobacz również