Trwa ładowanie. Prosimy o chwilę cierpliwości.

Jürgen Reimann Prezesem polskich spółek Signal Iduna

Pod koniec maja 2014 roku Komisja Nadzoru Finansowego wyraziła zgodę na powołanie Jürgena Reimanna na stanowisko Prezesa Zarządu Signal Iduna Polska TU oraz Signal Iduna Życie Polska TU.
Kategoria: Awanse
24.06.2014
Jürgen Reimann, dotychczas Wiceprezes polskich spółek SIGNAL IDUNA, już pod koniec 2013 roku został desygnowany na stanowisko Prezesa Zarządu. W maju br. KNF oficjalnie wyraziła zgodę na objęcie przez niego tej funkcji.

Jürgen Reimann pracuje w Grupie Signal Iduna od 1994 roku. Jako Kierownik ds. Kontrolingu i Finansów w węgierskiej spółce Signal Biztosító Rt. był odpowiedzialny za tworzenie systemów raportowania i zarządzanie lokatami kapitałowymi. Od czerwca 2000 roku pracował w Signal Iduna w Dortmundzie, gdzie sprawował bieżącą opiekę nad spółkami-córkami koncernu w Irlandii, na Węgrzech i w Polsce. Był odpowiedzialny m.in. za wprowadzenie projektów z zakresu IT oraz proces konsolidacji koncernu.

Działa w branży finansowej i konsultingowej od 17 lat. Początkowo pracował w BC Berlin Consult w Doha (Katar), a w latach 1991-1994 pełnił funkcję asystenta zarządu w Hermes Kreditversicherung AG w Hamburgu.

Studiował ekonomię na uniwersytecie w Hamburgu. Biegle posługuje się językami: niemieckim, angielskim, węgierskim i francuskim.

Źródło: Signal Iduna

Zobacz również