Trwa ładowanie. Prosimy o chwilę cierpliwości.

Karolina Kornet Credit Risk Managerem w Revolut

Karolina Kornet dołączyła do Revolut w drugiej połowie 2019 roku. Odpowiada za zarządzanie ryzykiem kredytowym i rozwój nowych produktów.
Kategoria: Awanse
03.02.2020

Karolina Kornet jest doświadczonym menedżerem, o unikatowym profilu – łączy ekspertyzę zdobytą w pracy dla lidera branży pożyczkowej (IPF) z doświadczeniem w budowaniu od podstaw funkcji zarządzania ryzykiem w fintechach (Revoplus, Mogo Finance).

Zanim dołączyła do Revolut, jako Head of Portfolio wspierała rozwój łotewskiego start-upu Mogo działającego w segmencie car finance. W krótkim czasie udało jej się zbudować narzędzia do analizy ryzyka kredytowego, a następnie wdrożyć szereg zmian w procedurach oceny zdolności kredytowej, co przełożyło się na znaczną poprawą jakości portfela w krajach bałtyckich. 

Wcześniej budowała start-up Revoplus pomagający finansować zakupy w POS i w e-commerce, gdzie stworzyła szybką i wygodną ścieżkę aplikacji, tak aby w ciągu zaledwie kilku minut klient mógł rozłożyć zakupy na kilka wygodnych rat. Odpowiadała za realizację strategii kredytowej firmy, jakość portfela oraz współpracę z biurami kredytowymi.

W latach 2014-2018, uczestniczyła w programie menedżerskim realizując projekty w spółkach z grupy International Personal Finance (IPF) na rynkach europejskich. W tym czasie współpracując z lokalnymi menedżerami zdobywała kompetencje miękkie, jednocześnie wykonując szereg technicznych zadań takich jak analiza danych, tworzenie raportów i budowa modeli scoringowych.

Ukończyła finanse i rachunkowość na SGH. Jej pasją jest piłka nożna. 

Źródło: informacja prasowa.

Autor: Redakcja
KarierawFinansach.pl

Redakcja KarierawFinansach.pl podejmuje tematy ciekawe i ważne dla pracowników branży finansowej i osób, które dopiero myślą o karierze w finansach. 

Zobacz również