Trwa ładowanie. Prosimy o chwilę cierpliwości.

KPMG Law rozbudowuje praktykę prawa energetycznego. Na czele Anna Szczodra

Anna Szczodra, radczyni prawna z 12-letnim doświadczeniem, dołączyła wraz z zespołem do KPMG Law. Na stanowisku Partnerki kieruje praktyką prawa energetycznego kancelarii.
Kategoria: Awanse
16.03.2023

Rozbudowa praktyk prawa energetycznego stanowi kolejną odsłonę strategii rozwoju kancelarii KPMG Law oraz jest elementem reorganizacji w kancelarii, w wyniku której działa ona pod nową nazwą. KPMG Law prowadzi dziewięć praktyk specjalizacyjnych w zakresie najbardziej istotnych dziedzin prawa w obrocie gospodarczym. Łączy wszechstronne doradztwo prawne z innymi, komplementarnymi usługami świadczonymi przez KPMG zarówno w Polsce, jak i na świecie.

Anna Szczodra jest radczynią prawną. Posiada ponad 12-letnie doświadczenie zawodowe w sektorze energetycznym. Specjalizuje się w doradztwie prawnym obejmującym realizację transakcji w sektorze odnawialnych źródeł energii oraz prowadzeniu złożonych procesów inwestycyjnych dotyczących energetyki konwencjonalnej. Aktywnie działała na rzecz rozwoju energetyki nuklearnej w Polsce.

KPMG Law jako część międzynarodowej organizacji może zaoferować unikalne, multidyscyplinarne usługi w obszarze transformacji polskiego sektora energetycznego. Cieszę się, że razem ze zespołem będziemy mogli korzystać z globalnego doświadczenia KPMG, aby wspólnie zmieniać oblicze naszej energetyki w kierunku budowy zeroemisyjnej i konkurencyjnej gospodarki – mówi Anna Szczodra, radczyni prawna, Partnerka w KPMG Law.

Przed dołączeniem do KPMG Law Anna zdobywała doświadczenie w największej międzynarodowej grupie energetycznej oraz polskiej grupie kapitałowej, a w ostatnich latach współtworzyła praktykę energetyczną i infrastrukturalną w jednej z wiodących kancelarii prawnych. Anna aktywnie wspiera organizacje branżowe w tworzeniu regulacji prawnych sprzyjających procesom dekarbonizacji oraz wypracowywaniu nowych modeli biznesowych funkcjonowania przedsiębiorców na rynku energii.

Wraz z Anną do zespołu praktyki prawa energetycznego w KPMG Law dołączyły 4 osoby: Eliza Tymiańska (adwokatka) oraz Aleksandra Kolenda (radca prawny), które posiadają doświadczenie w doradztwie prawnym dla sektora energetycznego, a także Tymoteusz Gibasiewicz i Miłosz Bukowiec, którzy będą wspierać działania zespołu.

Doświadczenie i specjalistyczna wiedza Anny zwiększają nasze kompetencje w obszarze doradztwa prawnego w ramach sektora energetycznego. Firma w Polsce od wielu lat wspiera przedsiębiorstwa w strategicznych projektach sektora energetycznego i innych gałęziach przemysłu o wysokiej konsumpcji energii oraz pomaga firmom w zrządzaniu zasobami energetycznymi. Dynamiczny rozwój usług doradztwa prawnego, zatrudnianie nowych prawników oraz dostosowywanie się do zmieniającej się rzeczywistości i potrzeb klientów są wpisane w strategię rozwoju organizacji – mówi Paweł Bajno, radca prawny, Head of KPMG Law w Polsce.

KPMG Law prowadzi obsługę transakcji zawieranych we wszystkich sektorach gospodarki przez polskich i zagranicznych inwestorów. Kancelaria posiada 5 biur w Polsce i zatrudnia ponad 50 prawników, w większości posiadających uprawnienia radcy prawnego lub adwokata.

Źródło: informacja prasowa. 

Autor: Redakcja
KarierawFinansach.pl

Redakcja KarierawFinansach.pl podejmuje tematy ciekawe i ważne dla pracowników branży finansowej i osób, które dopiero myślą o karierze w finansach. 

Zobacz również