Trwa ładowanie. Prosimy o chwilę cierpliwości.

Krzysztof Bachta Prezesem Zarządu Alior Banku SA ze zgodą KNF

Komisja Nadzoru Finansowego na posiedzeniu w dniu 26 lutego 2019 r. jednogłośnie wyraziła zgodę na powołanie Krzysztofa Bachty na stanowisko Prezesa Zarządu Alior Banku SA.
Kategoria: Awanse
27.02.2019

Krzysztof Bachta był dyrektorem zarządzającym ds. strategii i rozwoju w Grupie PZU od 2017 roku. Odpowiedzialny za nadzór nad segmentem bankowym w grupie oraz transakcje fuzji i przejęć, w tym za projekt nabycia akcji Banku Pekao SA. Współtwórca strategii „Nowe PZU”, gdzie zajmował się m.in. monitorowaniem wyników finansowych oraz pozycji rynkowej banków. Jako dyrektor Biura Strategii i Projektów w latach 2011-2016 odpowiadał za kształtowanie strategii całej Grupy PZU oraz jej wdrażanie.

Wcześniej, przez trzy lata, związany z The Boston Consulting Group, gdzie doradzał czołowym bankom w Polsce w zakresie tworzenia, planowania i wdrażania strategii. Realizował także projekty związane z wdrażaniem inicjatyw wzrostowych w bankach detalicznych, budową modeli ryzyka kredytowego oraz analiz związanych z potencjalnymi przejęciami. Karierę zawodową rozpoczął w 2003 roku w Ernst&Young Polska.

Absolwent Szkoły Głównej Handlowej w Warszawie oraz Wydziału Prawa Uniwersytetu Warszawskiego. Posiada dyplom CEMS Master in International Management uzyskany na Universita’ Luigi Bocconi w Mediolanie. Ukończył Advanced Management Program na IESE Business School University of Navarra. Biegle posługuje się językiem angielskim oraz włoskim.

Źródło: Alior Bank. 

Autor: Redakcja
KarierawFinansach.pl

Redakcja KarierawFinansach.pl podejmuje tematy ciekawe i ważne dla pracowników branży finansowej i osób, które dopiero myślą o karierze w finansach. 

Zobacz również