Trwa ładowanie. Prosimy o chwilę cierpliwości.

Krzysztof Polończyk prezesem First Data Polska

Krzysztof Polończyk, dotychczasowy członek zarządu i dyrektor finansowy First Data Polska, został powołany na stanowisko prezesa zarządu spółki.
Kategoria: Awanse
19.03.2018

Krzysztof Polończyk od października 2017 roku pełnił obowiązki prezesa First Data Polska. 19 marca 2018 roku został oficjalnie powołany na stanowisko prezesa spółki. Kierownictwo korporacji doceniło jego dotychczasowe zaangażowanie w realizację strategicznych kierunków rozwoju firmy – wzmacniania pozycji lidera innowacyjnych rozwiązań i aktywnego zaangażowania w projekty terminalizacji polskich firm i urzędów. 

Krzysztof Polończyk, nowy prezes zarządu First Data Polska: 

Wierzę, że First Data Polska ma ogromny potencjał do dalszego rozwoju. Unikatowa pozycja firmy w połączeniu z ogromnymi możliwościami jakie stwarza rynek stawia nas w obliczu bardzo ciekawych wyzwań i możliwości. Mamy ambicje skutecznie rozwijać obszar innowacji płatniczych w Polsce, umiejętnie łącząc technologię i wiedzę o rynku, poparte 27-letnim doświadczeniem. 

Krzysztof Polończyk w latach 2001-2006 pracował w Unilever Polska, gdzie specjalizował się w obszarze Business Finance. Kolejne doświadczenia zdobywał w Baxter Polska (branża farmaceutyczna), kierując w latach 2010-2013 działem finansów jako CFO/członek zarządu w Polsce oraz krajach nadbałtyckich. W 2013 przeszedł do Działu Regionalnego – najpierw CE, potem ECEMEA, gdzie zarządzał obszarem Commercial Pricing. Do First Data Polska dołączył w 2016 roku obejmując stanowisko dyrektora finansowego.

Jest absolwentem Akademii Ekonomicznej w Katowicach. 

Autor: Redakcja
KarierawFinansach.pl

Redakcja KarierawFinansach.pl podejmuje tematy ciekawe i ważne dla pracowników branży finansowej i osób, które dopiero myślą o karierze w finansach. 

Zobacz również