Trwa ładowanie. Prosimy o chwilę cierpliwości.

Maciej Jacenko Prezesem Pekao Investment Banking

5 listopada 2019 r. Komisja Nadzoru Finansowego zgodziła się na powołanie Macieja Jacenko na stanowisko prezesa Domu Maklerskiego Pekao Investment Banking.
Kategoria: Awanse
07.11.2019

Maciej Jacenko dołączył do Pekao Investment Banking S.A. we wrześniu 2018 roku. Na początku pełnił funkcję Dyrektora Zarządzającego, a w marcu 2019 roku został powołany na stanowisko wiceprezesa kierującego pracami Zarządu.

Posiada duże doświadczenie przy doradztwie w transakcjach kapitałowych, fuzjach i przejęciach w Polsce i Europie Środkowo-Wschodniej.

Poprzednio, pracował jako Dyrektor Wykonawczy i Dyrektor działu Equity Capital Markets w Haitong Bank/Banco Espirito Santo de Investimento, odpowiedzialny za realizację transakcji w obszarze rynków kapitałowych. Wcześniej pracował w funduszu private equity AIG Investments / AIG New Europe Fund na stanowisku Investment Officer, będąc odpowiedzialny za realizację inwestycji funduszu w regionie CEE. Po ukończeniu studiów rozpoczął karierę zawodową w Andersen Corporate Finance, gdzie zdobywał doświadczenie jako członek zespołu doradztwa transakcyjnego i corporate finance.

Absolwent Szkoły Głównej Handlowej w Warszawie. Posiada licencje maklera papierów wartościowych oraz Chartered Financial Analyst.

Źródło: pekaoib.pl

Autor: Redakcja
KarierawFinansach.pl

Redakcja KarierawFinansach.pl podejmuje tematy ciekawe i ważne dla pracowników branży finansowej i osób, które dopiero myślą o karierze w finansach. 

Zobacz również