Trwa ładowanie. Prosimy o chwilę cierpliwości.

Dr Maciej Żmuda senior managerem w BNY Mellon

Zobacz oferty pracy

Dr Maciej Żmuda pracuje w BNY Mellon już od prawie dekady. We wrześniu 2021 roku awansował na stanowisko senior managera w obszarze księgowości funduszy.
Artykuł sponsorowany
Kategoria: Awanse
22.02.2022
Zobacz
oferty pracy

Dr Maciej Żmuda jest absolwentem Uniwersytetu Wrocławskiego na kierunku matematyka (ze specjalnością matematyka w finansach i ubezpieczeniach) oraz Uniwersytetu Ekonomicznego we Wrocławiu na kierunkach: stosunki międzynarodowe (ze specjalnością handel zagraniczny) i ekonomia (studia doktoranckie).

W 2012 roku, będąc jeszcze studentem, rozpoczął pracę w BNY Mellon w obszarze księgowości funduszy inwestycyjnych. 

– Do tego stopnia zafascynowała mnie ta dziedzina, że postanowiłem rozwijać karierę w kierunku praktycznej strony finansów, a nie teoretycznej, naukowej na uniwersytecie – wspomina dr Maciej Żmuda, dziś senior manager w BNY Mellon. – Gdy rozpoczynałem pracę, firma BNY Mellon rozwijała swoje biuro we Wrocławiu, przez co upatrywałem w niej dużych szans na rozwój zawodowy. 

Karierę rozpoczął od stanowiska księgowego funduszy w zespole, który przejął zadania z zagranicznego biura. Po roku awansował na stanowisko starszego księgowego funduszy, a następnie (po pół roku) – kierownika ds. funduszy (supervisora). Po okresie półtora roku, w 2015 r., awansował na stanowisko zastępcy managera (assistant managera). Z nowym stanowiskiem wiązała się większa odpowiedzialność za wykonywane zadania, a do tego bardziej intensywne kontakty z klientami firmy i jej działami wewnętrznymi. Obowiązki assistant managera to przede wszystkim praca nad efektywnością, wdrażanie nowych projektów i funduszy, a do tego dochodzi całkiem spory element zarządzania kadrą poprzez przygotowanie treningów i dbanie o podział zadań w zespole. 

– W BNY Mellon pracownicy, którzy chcą awansować muszą przejść proces rekrutacji tak jak kandydaci z zewnątrz. Dlatego przed awansem na każde kolejne stanowisko odbywałem rozmowę kwalifikacyjną, a moje umiejętności były poddawane weryfikacji przez managerów, z którymi nie miałem okazji wcześniej współpracować – zaznacza dr Maciej Żmuda.

Po ponad 2 latach, w 2018 roku, awansował na stanowisko managera. Oprócz kwestii związanych stricte z zarządzaniem, rozwijaniem talentów i wymianą doświadczenia, w ramach swoich nowych obowiązków rozpoczął współpracę z innymi zespołami. W 2021 roku we wrześniu awansował na stanowisko senior managera, co wiąże się docelowo z opieką nad 2-3 zespołami i bliższą współpracą z managerami wyższego szczebla.

– Możliwości rozwoju kariery w BNY Mellon jest wiele, zarówno pionowych – tak, jak w moim przypadku – jak i poziomych, które pozwalają na poszerzenie wiedzy i kompetencji w różnych obszarach. Niezależnie od tego, którą opcję rozwoju wybieramy, z każdym nowym stanowiskiem wiążą się nowe wyzwania, zmienia się zakres obowiązków i odpowiedzialność. Dlatego szeroka oferta szkoleniowa oraz możliwości rekrutacji wewnętrznych są tak cenne w organizacjach. Pomimo że od 10 lat pracuję w ramach jednego zespołu, moja praca jest wciąż bardzo angażująca i pełna poztywnych wyzwań. Obecnie staram się wykorzystać swoje doświadczenie i chętnie dzielę się wiedzą z innymi. Jestem zaangażowany w działania grupy, która organizuje treningi dla naszych pracowników i pracuje nad udoskonalaniem ich umiejętności – dodaje dr Maciej Żmuda.

Autor: Redakcja
KarierawFinansach.pl

Redakcja KarierawFinansach.pl podejmuje tematy ciekawe i ważne dla pracowników branży finansowej i osób, które dopiero myślą o karierze w finansach. 

Zobacz również