Trwa ładowanie. Prosimy o chwilę cierpliwości.

Marcin Obroniecki prezesem Polskiej Agencji Nadzoru Audytowego

Minister Finansów Tadeusz Kościński powołał Marcina Obronieckiego na prezesa Polskiej Agencji Nadzoru Audytowego (PANA).
Kategoria: Awanse
10.03.2020

Marcina Obronieckiego w roli prezesa Polskiej Agencji Nadzoru Audytowego (PANA) zaczął pełnić swoje obowiązki 10 marca 2020 r.

Marcin Obroniecki w latach 2016-2020 pracował w Ministerstwie Finansów na stanowisku zastępcy dyrektora Departamentu Rozwoju Rynku Finansowego. Odpowiadał tam m.in. za regulacje w zakresie rynku kapitałowego i systemów płatniczych oraz za przygotowanie rządowej Strategii Rozwoju Rynku Kapitałowego. Od września 2018 r. do kwietnia 2019 r. był przedstawicielem Ministra Finansów w Komisji Nadzoru Finansowego. Przed pracą w administracji zdobywał doświadczenie w sektorze finansowym oraz współtworzył start-up w branży energetycznej.

Autor kilku publikacji naukowych i współautor pierwszej na polskim rynku monografii na temat działalności inwestycyjnej państwowych funduszy majątkowych (ang. sovereign wealth funds). 

Ukończył finanse i strategię w Instytucie Nauk Politycznych (Sciences Po) w Paryżu oraz finanse i rachunkowość w Szkole Głównej Handlowej w Warszawie w ramach programu podwójnego dyplomu. Doktorant w Akademii Leona Koźmińskiego w Warszawie na kierunku Ekonomia.

Źródło: gov.pl.

Autor: Redakcja
KarierawFinansach.pl

Redakcja KarierawFinansach.pl podejmuje tematy ciekawe i ważne dla pracowników branży finansowej i osób, które dopiero myślą o karierze w finansach. 

Zobacz również