Trwa ładowanie. Prosimy o chwilę cierpliwości.

Marek Lusztyn członkiem zarządu mBanku ze zgodą KNF

Zobacz oferty pracy

Komisja Nadzoru Finansowego (KNF) wyraziła zgodę na powierzenie Markowi Lusztynowi, wiceprezesowi mBanku, funkcji członka zarządu nadzorującego zarządzanie ryzykiem istotnym w działalności banku.
Kategoria: Awanse
05.03.2021
Zobacz
oferty pracy

KNF podjęła tę decyzję jednogłośnie 3 marca 2021 r.

Marek Lusztyn dołączył do zarządu mBanku w październiku 2020 r. Karierę zawodową zaczął w 1996 r. w Banku Handlowym w Warszawie. Od 2000 r. pracował w Grupie Banku Pekao. W latach 2017-2020 pełnił funkcję wiceprezesa odpowiedzialnego za ryzyko, a następnie prezesa zarządu banku. Przez blisko 10 lat odpowiadał za globalne funkcje zarządzania ryzykiem w strukturach międzynarodowych Grupy UniCredit (ówczesnego właściciela Pekao) we Włoszech, w Wielkiej Brytanii i w Niemczech. Ostatnio Senior Advisor w Boston Consulting Group.

Z wykształcenia doktor nauk ekonomicznych SGH, inżynier informatyk. Jest też absolwentem INSEAD oraz University of Illinois. Ukończył szereg międzynarodowych szkoleń i programów menedżerskich w zakresie bankowości, finansów i zarządzania, m.in. Singularity University, Stanford Graduate School of Business oraz Bocconi University. W latach 2019-2020 zasiadał w Radzie Uczelni Szkoły Głównej Handlowej.

Źródło: informacja prasowa. 

Autor: Redakcja
KarierawFinansach.pl

Redakcja KarierawFinansach.pl podejmuje tematy ciekawe i ważne dla pracowników branży finansowej i osób, które dopiero myślą o karierze w finansach. 

Zobacz również