Trwa ładowanie. Prosimy o chwilę cierpliwości.

Marek Lusztyn członkiem zarządu mBanku ze zgodą KNF

Komisja Nadzoru Finansowego (KNF) wyraziła zgodę na powierzenie Markowi Lusztynowi, wiceprezesowi mBanku, funkcji członka zarządu nadzorującego zarządzanie ryzykiem istotnym w działalności banku.
Kategoria: Awanse
05.03.2021

KNF podjęła tę decyzję jednogłośnie 3 marca 2021 r.

Marek Lusztyn dołączył do zarządu mBanku w październiku 2020 r. Karierę zawodową zaczął w 1996 r. w Banku Handlowym w Warszawie. Od 2000 r. pracował w Grupie Banku Pekao. W latach 2017-2020 pełnił funkcję wiceprezesa odpowiedzialnego za ryzyko, a następnie prezesa zarządu banku. Przez blisko 10 lat odpowiadał za globalne funkcje zarządzania ryzykiem w strukturach międzynarodowych Grupy UniCredit (ówczesnego właściciela Pekao) we Włoszech, w Wielkiej Brytanii i w Niemczech. Ostatnio Senior Advisor w Boston Consulting Group.

Z wykształcenia doktor nauk ekonomicznych SGH, inżynier informatyk. Jest też absolwentem INSEAD oraz University of Illinois. Ukończył szereg międzynarodowych szkoleń i programów menedżerskich w zakresie bankowości, finansów i zarządzania, m.in. Singularity University, Stanford Graduate School of Business oraz Bocconi University. W latach 2019-2020 zasiadał w Radzie Uczelni Szkoły Głównej Handlowej.

Źródło: informacja prasowa. 

Autor: Redakcja
KarierawFinansach.pl

Redakcja KarierawFinansach.pl podejmuje tematy ciekawe i ważne dla pracowników branży finansowej i osób, które dopiero myślą o karierze w finansach. 

Zobacz również