Trwa ładowanie. Prosimy o chwilę cierpliwości.

Mastercard ma nowego dyrektora generalnego na Europę Południowo-Wschodnią

Bartosz Ciołkowski został mianowany nowym dyrektorem generalnym na Europę Południowo-Wschodnią w Mastercard i dołącza do ścisłego kierownictwa Mastercard Europe. W związku z tym awansem zmieni się kierownictwo polskiego oddziału spółki.
Kategoria: Awanse
21.02.2023

Nowy dyrektor Mastercard na Europę Południowo-Wschodnią związany jest z firmą od 2005 roku. Według operatora płatności, odegrał kluczową rolę w powołaniu Fundacji Polska Bezgotówkowa oraz w inwestycji Mastercard w Polski Standard Płatności, właściciela marki Blik.

- Z wielką przyjemnością ogłaszam Bartosza dyrektorem generalnym na Europę Południowo-Wschodnią. Jego ogromny wkład w rozwój dynamicznego ekosystemu płatności w Polsce jest nieoceniony i nie mam wątpliwości, że ta nominacja będzie miała kluczowe znaczenie dla sektora płatności elektronicznych w Europie Południowo-Wschodniej – powiedział Mark Barnett, prezes Mastercard Europe.

W Mastercard Bartosz Ciołkowski będzie odpowiadać za realizację strategii w regionie obejmującym Albanię, Bośnię i Hercegowinę, Bułgarię, Chorwację, Czarnogórę, Izrael, Kosowo, Macedonię Północną, Rumunię i Serbię, rozwój płatności elektronicznych oraz za współpracę z partnerami biznesowymi czy rządowymi.

Do czasu wyboru następcy Bartosza Ciołkowskiego, będzie on nadal zarządzać działalnością Mastercard w Polsce. Ciołkowski jest obecnie członkiem rady nadzorczej Polskiego Standardu Płatności i pozostanie w tej roli. Utrzyma również funkcję członka rady nadzorczej Fundacji Polska Bezgotówkowa.

Źródło: Informacja prasowa. 

Autor: Redakcja
KarierawFinansach.pl

Redakcja KarierawFinansach.pl podejmuje tematy ciekawe i ważne dla pracowników branży finansowej i osób, które dopiero myślą o karierze w finansach. 

Zobacz również