Trwa ładowanie. Prosimy o chwilę cierpliwości.

Michał Hucał pokieruje Pionem Rozwoju w Alior Banku

Na początku lutego Alior Bank poinformował o złożeniu rezygnacji z funkcji wiceprezesa zarządu przez Cezarego Smorszczewskiego. Na jego miejsce powołano Michała Hucała, który będzie odpowiedzialny za Pion Rozwoju Banku.
Kategoria: Awanse
19.02.2013
Cezary Smorszczewski był od samego początku zaangażowany w tworzenie i rozwój Alior Banku. Wspólnie z Wojciechem Sobierajem uczestniczył w procesie poszukiwania kapitału na zbudowanie banku, odpowiadał za przygotowanie działalności banku od strony operacyjnej i IT, za tworzenie pionu korporacyjnego oraz współuczestniczył w rekrutacji wielu kluczowych osób do zespołu. Po zarejestrowaniu banku w kwietniu 2008 roku objął funkcję wiceprezesa odpowiedzialnego za Obszar Operacji i IT, następnie w 2011 roku przejął zarządzanie strategicznym Pionem Bankowości Korporacyjnej i Private Banking oraz Biurem Maklerskim. Odpowiadał za realizację wielu kluczowych projektów, m.in. przejęcie portfela aktywów od banku HSBC.

10 lutego rada nadzorcza powołała do zarządu Alior Banku Michała Hucała, który objął nowo utworzony Pion Rozwoju Banku. Będzie on także odpowiadać za wdrożenie projektu Big Data oraz rozwój Alior Sync.

Michał Hucał od początku był zaangażowany w projekt tworzenia Alior Banku. Po rejestracji banku objął stanowisko Dyrektora Departamentu Rozwoju Bankowości Detalicznej, a od 2012 roku zajmował stanowisko Dyrektora Departamentu Rozwoju Produktów. Odpowiadał za tworzenie innowacyjnych rozwiązań dla klientów indywidualnych, a od 2012 roku także dla klientów biznesowych. Był pomysłodawcą m.in. pierwszego na rynku konta osobistego z bezpłatnym dostępem do wszystkich bankomatów w kraju i zagranicą oraz z lokatą nocną, a także lokaty rekomendacyjnej. To z jego inicjatywy została udostępniona innowacyjna usługa umożliwiająca klientom bezpłatne opłacanie rachunków w placówkach Alior Banku. Nowy członek zarządu odpowiadał także za osiągnięcie wyników banku w większości kategorii produktowych, do czego szczególnie przyczyniła się pożyczka z gwarancją najniższej raty. 

Michał Hucał jest również członkiem ALCO Alior Banku. W latach 2003-2007 Michał Hucał pracował w Banku BPH, gdzie od 2005 roku zajmował stanowisko Dyrektora ds. Kont Osobistych i Oszczędności. Pracował również przez krótki czas w ING Banku Śląskim. Michał Hucał jest absolwentem Wydziału Prawa i Administracji Uniwersytetu Warszawskiego. Ma 32 lata.
Autor: Redakcja
KarierawFinansach.pl

Redakcja KarierawFinansach.pl podejmuje tematy ciekawe i ważne dla pracowników branży finansowej i osób, które dopiero myślą o karierze w finansach. 

Zobacz również