Trwa ładowanie. Prosimy o chwilę cierpliwości.

Michał Mrożek wiceprezesem ING Banku Śląskiego

Zobacz oferty pracy

15 maja br. Rada Nadzorcza ING Banku Śląskiego powołała Michała Mrożka na wiceprezesa odpowiedzialnego za obszar Wholesale Banking. Swoją funkcję obejmie 1 lipca 2020 r.
Kategoria: Awanse
18.05.2020
Zobacz
oferty pracy

Michał Mrożek posiada blisko 30-letnie międzynarodowe doświadczenie w bankowości korporacyjnej, planowaniu strategicznym, zarządzaniu ryzykiem i rynkami kapitałowymi.

Swoją karierę zawodową rozpoczął w 1989 r w Banku Austria w Nowym Jorku. Po dwóch latach związał się z Price Waterhouse w Waszyngtonie. W 1995 r. powrócił do Polski. Dołączył do zespołu Banku Handlowego jako szef Departamentu Bankowości Korporacyjnej, by w ciągu kolejnych lat – już pod szyldem Citibanku Handlowego – objąć w 2004 r. stanowisko zastępcy prezesa zarządu – w obszarze Klientów Korporacyjnych i Commercial Banking. W 2011 r. ponownie przeprowadził się do Nowego Jorku, gdzie w międzynarodowych strukturach Citibank, pełnił funkcję dyrektora zarządzającego ds. Strategii i Współpracy Międzynarodowej. Od 2015 r. kontynuował karierę w HSBC Bank Polska jako prezes zarządu. Od 2019 r. po przekształceniu tej jednostki w oddział, pełni w niej funkcję dyrektora generalnego i szefa Wholesale Banking.  

Michał Mrożek jest absolwentem Uniwersytetu Georgetown w Waszyngtonie, na kierunku Handel Międzynarodowy i Finanse. Jest członkiem nowojorskiej Rady Fundacji Kościuszkowskiej oraz Rady Fundacji Edukacyjnej Jana Karskiego. Pełni także funkcję Wiceprezesa Związku Pracodawców Banków i Instytucji Finansowych LEWIATAN.

Żródło: Biuro prasowe ING Banku Śląskiego. 

Autor: Redakcja
KarierawFinansach.pl

Redakcja KarierawFinansach.pl podejmuje tematy ciekawe i ważne dla pracowników branży finansowej i osób, które dopiero myślą o karierze w finansach. 

Zobacz również