Trwa ładowanie. Prosimy o chwilę cierpliwości.

Michał Turczyk partnerem w Zespole Doradztwa Podatkowego w Dentons

Michał Turczyk będzie odpowiedzialny za rozwój i tworzenie oferty kancelarii w sferze grantów, zachęt badawczo-rozwojowych, innowacji oraz doradztwa w zakresie inwestycji zagranicznych.
Kategoria: Awanse
02.03.2018

Michał Turczyk przez ponad dziewięć lat związany był z Deloitte, gdzie ostatnio kierował zespołem do spraw innowacji i zachęt inwestycyjnych. Posiada kilkunastoletnie doświadczenie w doradztwie związanym z bezpośrednimi inwestycjami zagranicznymi w Polsce, zachętami i ulgami inwestycyjnymi dla przedsiębiorstw, innowacjami oraz pomocą publiczną, zdobyte w Deloitte, Accreo Taxand i EY. Specjalizuje się w doradztwie dotyczącym finansowania inwestycji i działalności rozwojowej, w tym B+R ze źródeł niekomercyjnych (w tym z funduszy unijnych, grantów rządowych, ulg podatkowych).

Nasi klienci uzyskali możliwość skorzystania ze wsparcia Michała w zakresie zachęt i ulg inwestycyjnych oraz kompleksowej obsługi inwestorów zagranicznych w Polsce. Świadczone przez niego usługi dopełniają dotychczasową ofertę naszej kancelarii – mówi Karina Furga-Dąbrowska, partner współkierująca Zespołem Doradztwa Podatkowego w Dentons.

Michał Turczyk doradzał przy największych projektach inwestycyjnych i badawczo-rozwojowych w Polsce w zakresie korzystania z dotacji i ulg podatkowych oraz inwestycyjnych, w tym na terenie specjalnych stref ekonomicznych, dla podmiotów z sektorów produkcyjnego, przetwarzania żywności, energetycznego, nowych technologii, outsourcingowego i innych. Wspierał czołowe międzynarodowe przedsiębiorstwa w opracowaniu strategii inwestycyjnych, wyborze lokalizacji oraz wdrażaniu i prowadzeniu procesu inwestycyjnego, a także jego dalszego rozwoju w oparciu o działalność innowacyjną w Polsce.

Jego praktyka obejmuje także negocjacje z administracją centralną, samorządami oraz agencjami wpierającymi rozwój inwestycji. Doradza też w zakresie identyfikacji i optymalizacji niekomercyjnych źródeł finansowania inwestycji i prac badawczo-rozwojowych oraz innowacji. Posiada także doświadczenie w zakresie notyfikacji pomocy państwa do Komisji Europejskiej oraz prowadzenia postępowań przed Trybunałem Sprawiedliwości Unii Europejskiej.

Autor: Redakcja
KarierawFinansach.pl

Redakcja KarierawFinansach.pl podejmuje tematy ciekawe i ważne dla pracowników branży finansowej i osób, które dopiero myślą o karierze w finansach. 

Zobacz również