Trwa ładowanie. Prosimy o chwilę cierpliwości.

Michel Khalaf prezesem MetLife

Zarząd MetLife ogłosił, że 1 maja 2019 r. prezes MetLife w regionie EMEA (Europa, Bliski Wschód i Afryka) i w Stanach Zjednoczonych, Michel A. Khalaf, obejmie funkcję prezesa i dyrektora generalnego MetLife. Od 1 maja Michel Khalaf zasiądzie również w zarządzie MetLife.
Kategoria: Awanse
24.01.2019

Michel Khalaf zastąpi Stevena Kandriana na stanowisku prezesa i dyrektora generalnego MetLife. Steven A. Kandarian, który przechodzi na emeryturę, będzie pełnił funkcję prezesa i dyrektora generalnego do 30 kwietnia 2019 r. Po odejściu Stevena Kandariana funkcję prezesa niewykonawczego MetLife obejmie Glenn Hubbard, obecnie niezależny główny dyrektor MetLife. Hubbard zasiada w zarządzie MetLife od 2007 roku, a w czerwcu 2017 r. został mianowany głównym dyrektorem. Od 2004 r. Hubbard jest dziekanem oraz profesorem ekonomii i finansów w Russell L. Carsona Graduate School of Business na Uniwersytecie Columbia, a w latach 2001– 2003 pełnił funkcję przewodniczącego Rady Doradców Ekonomicznych Prezydenta Stanów Zjednoczonych.

– Mamy to szczęście, że Michel jest liderem, który osiąga znakomite wyniki na wielu rynkach, w różnych krajach i oddziałach – powiedział Hubbard. – Jego wizja, aby uczynić MetLife jedną z najbardziej dynamicznych i odnoszących sukcesy finansowe spółek na świecie przysłuży się interesariuszom firmy. – Steve Kandarian udowodnił, że jest silnym i skutecznym liderem MetLife – dodał Hubbard. – Podejmował śmiałe decyzje, kwestionując przyznanie MetLife statusu SIFI (systemowo istotnej instytucji finansowej) oraz wydzielając działalność detaliczną w USA. Firma zawdzięcza swój rentowny rozwój jego odwadze, przekonaniom i strategicznemu ukierunkowaniu. Cieszymy się, że będziemy mogli kontynuować współpracę ze Stevem w okresie przejściowym.

Michel Khalaf pełnił funkcję prezesa MetLife w regionie EMEA od 2011 r., a od lipca 2017 r. odpowiada dodatkowo za amerykański biznes firmy. Na nowym stanowisku nadzoruje działalność w zakresie świadczeń grupowych, rozwiązań emerytalnych oraz ubezpieczeń majątkowych i wypadkowych w USA, globalnych świadczeń pracowniczych, jedynej organizacji horyzontalnej MetLife, która dostarcza rozwiązania z zakresu świadczeń pracowniczych lokalnym i międzynarodowym pracodawcom na 39 rynkach, jak również działalność obejmującą ubezpieczenia indywidualne i grupowe sprzedawane poprzez sieć agentów i brokerów ubezpieczeniowych, banki i kanały bezpośrednie w ponad 25 krajach EMEA.

Przed objęciem stanowiska prezesa w regionie EMEA, Khalaf pełnił funkcję wiceprezesa wykonawczego i dyrektora generalnego MetLife w regionie Bliskiego Wschodu, Afryki i Azji Południowej (MEASA). Dołączył do MetLife po przejęciu American Life Insurance Company (Alico) od American International Group (AIG) w 2010 r.

W ciągu 21 lat pracy w Alico Michel Khalaf pełnił szereg funkcji kierowniczych na różnych rynkach na całym świecie, w tym m.in. na Karaibach, we Francji i Włoszech. W 1996 r. został pierwszym dyrektorem generalnym Alico w Egipcie. W 2001 r. objął funkcję regionalnego starszego wiceprezesa Alico Life, Pension i Mutual Fund w Polsce, Rumunii i krajach nadbałtyckich oraz prezesa i dyrektora generalnego Amplico Life w Polsce, spółki zależnej Alico specjalizującej się w ubezpieczeniach na życie. Następnie pełnił funkcję wiceprezesa i dyrektora ds. operacyjnych Philamlife, spółki operacyjnej AIG na Filipinach. 

Michel Khalaf ukończył Syracuse University, gdzie uzyskał tytuł inżyniera oraz tytuł MBA w dziedzinie finansów. Jest członkiem Life Management Institute.

Źródło: materiały prasowe. 

Autor: Redakcja
KarierawFinansach.pl

Redakcja KarierawFinansach.pl podejmuje tematy ciekawe i ważne dla pracowników branży finansowej i osób, które dopiero myślą o karierze w finansach. 

Zobacz również