Trwa ładowanie. Prosimy o chwilę cierpliwości.

Mikołaj Franzkowiak Wiceprezesem ds. Finansowych w spółce Enea

Rada Nadzorcza Spółki rozstrzygnęła konkurs na stanowiska dwóch wiceprezesów Enei. Od 15 lutego 2016 roku Wiceprezesem ds. Handlowych będzie Piotr Adamczak, a Wiceprezesem ds. Finansowych zostanie Mikołaj Franzkowiak.
Kategoria: Awanse
25.01.2016

Mikołaj Franzkowiak od ponad 13 lat związany jest z zarządzaniem finansami. Od 2011 roku zatrudniony jest w Banku Zachodnim WBK, gdzie początkowo kierował Departamentem Informacji Zarządczej Klientów Korporacyjnych i odpowiadał m.in. za przygotowywanie raportów zarządczych, budżetów, prognoz i analiz dla pionów banku współpracujących z klientami korporacyjnymi (kontroling), a od 2015 roku kieruje Departamentem Finansów Skarbu, odpowiadając za zespół prowadzący rachunkowość dla obszaru ALM i Skarbu banku.

Od 2013 roku jest członkiem Rady Nadzorczej spółki BZ WBK Faktor. W latach 2009–2010 pracował w Grupie Kapitałowej FUGO, gdzie jako Członek Zarządu ds. Ekonomiczno-Finansowych FUGO odpowiadał m.in. za proces restrukturyzacji zadłużenia oraz restrukturyzację kosztów. W latach 2004–2009 związany z Bankiem BPH, gdzie m.in. kierował pracami zespołu współpracującego z klientami korporacyjnymi i zajmującego się strukturyzowaniem transakcji kredytowych.

Swoją karierę zawodową rozpoczął w firmie EY (wtedy Ernst & Young), pracując początkowo jako prawnik, a później jako analityk w zespole zajmującym się doradztwem w zakresie fuzji i przejęć.

Mikołaj Franzkowiak jest absolwentem Wydziału Prawa i Administracji na Uniwersytecie im. Adama Mickiewicza w Poznaniu. Studiował również prawo i ekonomię na Uniwersytecie Erazma w Rotterdamie. Jest również absolwentem studiów podyplomowych z zakresu rachunkowości na Uniwersytecie Ekonomicznym w Poznaniu. Aktualnie jest studentem studiów doktoranckich na Wydziale Zarządzania Uniwersytetu Ekonomicznego w Poznaniu.

Na jakich stanowiskach warto posiadać tytuł CFA? Przekonaj się »

Mikołaj Franzkowiak posiada międzynarodowy certyfikat zakresu finansów CFA (Charted Financial Analyst), ponadto uczestniczył w licznych szkoleniach z zakresu finansów i zarządzania.

Na podst. www.enea.pl

Zobacz również