Trwa ładowanie. Prosimy o chwilę cierpliwości.

Mikołaj Woźniak prezesem Volkswagen Bank Polska

W pierwszej połowie kwietnia Mikołaj Woźniak objął funkcję prezesa zarządu Volkswagen Bank Polska. Do niedawna pełnił obowiązki członka zarządu tureckich spółek finansowych z ramienia Volkswagen Financial Services.
Kategoria: Awanse
29.04.2013
Wraz z objęciem stanowiska Prezesa Zarządu Volkswagen Bank Polska Mikołaj Woźniak będzie odpowiadał za rozwój polskich spółek, w tym Volkswagen Leasing Polska oraz Volkswagen Serwis Ubezpieczeniowy, zgodnie z długofalową strategią biznesową Koncernu Volkswagen Financial Services. 

Kierowany przez Mikołaja Woźniaka Volkswagen Bank Polska specjalizuje się w finansowaniu samochodów z Grupy Volkswagen (Volkswagen, Audi, ŠKODA, SEAT i Porsche). Dodatkowo oferuje klientom indywidualnym i przedsiębiorcom usługi bankowości bezpośredniej (Volkswagen Bank direct), atrakcyjne pakiety ubezpieczeń komunikacyjnych (Volkswagen Serwis Ubezpieczeniowy), a także leasing operacyjny oraz usługi finansowania i zarządzania flotą samochodową (Volkswagen Leasing Polska).

Mikołaj Woźniak jest od początku kariery związany ze spółkami finansowymi koncernu Volkswagen. W 2000 roku przejął odpowiedzialność za Departament Controllingu i Zarzadzania Ryzykiem Volkswagen Bank Polska na stanowisku kierownika, a następnie dyrektora departamentu. W latach 2007-2010 był również prokurentem w Volkswagen Bank Polska oraz spółek Volkswagen Leasing Polska i Volkswagen Serwis Ubezpieczeniowy. W latach 2004-2007 sprawował funkcję dyrektora Departamentu Controllingu leasingu flotowego w Volkswagen Financial Services AG, gdzie poza wsparciem biznesu nadzorował proces wyceny oraz sprzedaży europejskich spółek Europcar Fleet Services do LeasePlan Corporation.

Mikołaj Woźniak do kwietnia 2013 roku pełnił funkcję członka zarządu oraz wiceprezesa tureckich spółek finansowych z ramienia Volkswagen Financial Services  w lokalnym joint-venture z Doğuş Otomotiv. W spółkach Volkswagen Doğuş Tüketici Finansmanı – Kredyty, Vdf Servis ve Ticaret – Leasing i Usługi, Vdf Sigorta Aracılık Hizmetleri – Ubezpieczenia, Vdf Faktoring Hizmetleri – Finasowanie dealerów, odpowiedzialny był za pracę departamentów Controllingu, Zarządzania Ryzykiem, Rachunkowości, Kredytów, Windykacji oraz IT. 

Jednocześnie od lutego 2011 r. pełnił funkcję Dyrektora Generalnego greckiego oddziału Volkswagen Bank GmbH z siedzibą w Atenach, gdzie odpowiadał za departamenty back office. Mikołaj Woźniak jest absolwentem Uniwersytetu Ekonomicznego w Poznaniu, ukończył Handel Międzynarodowy na Wydziale Zarządzania. Był także stypendystą Uniwersytetu Alberta-Ludwiga we Freiburgu oraz Westfalskiego Uniwersytetu Wilhelma w Münster.
Autor: Redakcja
KarierawFinansach.pl

Redakcja KarierawFinansach.pl podejmuje tematy ciekawe i ważne dla pracowników branży finansowej i osób, które dopiero myślą o karierze w finansach. 

Zobacz również