Trwa ładowanie. Prosimy o chwilę cierpliwości.

Nowy szef Genworth w Polsce

Aneta Podyma została powołana na stanowisko dyrektora zarządzającego polskiego oddziału firmy ubezpieczeniowej Genworth, globalnego lidera w zapewnianiu bezpieczeństwa finansowego konsumentów.
Kategoria: Awanse
11.07.2013
Nadzór nad polskimi operacjami Genworth pozostaje niezmiennie w rękach Carlo Cortella, dyrektora zarządzającego Genworth w Regionie Południowej i Wschodniej Europy.

Przed dołączeniem do zespołu Genworth Aneta Podyma zasiadała w fotelu prezesa zarządu i przewodniczącego komitetu ds. zarządzania ryzykiem w AXA TFI (w latach 2010-2013). Wcześniej była odpowiedzialna za uruchomienie w Warszawie lokalnego biura BlackRock i kierowała operacjami funduszu w Polsce (w latach 2006-2010). Przez wiele lat pracowała również we Francji na stanowiskach menedżerskich w paryskim oddziale banku inwestycyjnego Merrill Lynch Investment Managers i Merrill Lynch Capital Markets (w latach 1999-2006).

Pracę zawodową łączy z działalnością społeczną. Od 2012 roku przewodniczyła Radzie Fundacji Młodzieżowej Przedsiębiorczości. W 2011 roku współtworzyła ogólnopolską  inicjatywę Koalicja Prezesów Wolontariuszy, w której aktywnie działa do dziś. 

Wielokrotnie nagradzana za propagowanie zasad CSR i działalność społeczną oraz wyjątkowe osiągnięcia w biznesie. Regularnie pojawia się w gronie 10 najbardziej wpływowych kobiet w branży finansowej według rankingów m.in. "Wprost" (2012, 2013), "Rzeczpospolitej" (2011), "Dziennika Gazety Prawnej" (2011).

Studiowała we Wrocławiu, Wersalu i Paryżu (Francja) m.in. na słynnej Sorbonie. Posiada tytuł Magistra Zarządzania i Administracji uzyskany w ramach programu DESA na University of CNAM (Conservatoire National des Arts et Métrier) w Paryżu. Mówi biegle po francusku, polsku i angielsku.

Zobacz również