Trwa ładowanie. Prosimy o chwilę cierpliwości.

Paulina Pietkiewicz nowym prezesem Nordea PTE

12 listopada 2013 roku Walne Zgromadzenie Akcjonariuszy Nordea Powszechnego Towarzystwa Emerytalnego powołało Paulinę Pietkiewicz na stanowisko Prezesa Zarządu.
Kategoria: Awanse
18.11.2013
Nowa szefowa Nordea PTE obejmie swoją funkcję z dniem uzyskania zezwolenia Komisji Nadzoru Finansowego. 

Paulina Pietkiewicz jest absolwentką Wydziału Prawa i Administracji Uniwersytetu Warszawskiego. W latach 2004-2005 odbyła studia Zarządzania i Finansów w London Business School, University of London w Wielkiej Brytanii i uzyskała tam tytuł MBA. Posiada też dyplom College de Droit Français et Européen de l’Université de Poitiers. 

Przez ostatnie trzy lata pracowała dla polskich spółek grupy banku inwestycyjnego Credit Suisse, gdzie m.in. współtworzyła oddział londyńskiego domu maklerskiego – Credit Suisse Securities Europe Limited w Polsce oraz była członkiem zarządu Credit Suisse Polska. W Credit Suisse odpowiadała za back office oraz prowadziła szereg innych projektów, w tym sprzedaży Credit Suisse Asset Management SA czy migracji klientów Private Banku z Polski do Luksemburga. 

W latach 2001-2010  pełniła wiele funkcji w Grupie PZU – była m.in. dyrektorem M&A w PZU SA, wiceprezesem zarządu PZU Asset Management SA i TFI PZU, z odpowiedzialnością za back office.

W latach 1999-2002 pracowała w Amsterdamie jako prawnik ds. M&A w grupie Achmea (dawne Eureko), po czym w latach 2002-2010 w Eureko Polska była współodpowiedzialna za projekt inwestycji w PZU. W latach 1995-1999 pracowała w Kancelarii Wardyński i Wspólnicy w Warszawie.

Paulina Pietkiewicz jest mężatką, ma troje dzieci. Interesuje się operą i sztuką nowoczesną.

Zobacz również