Trwa ładowanie. Prosimy o chwilę cierpliwości.

Paweł Mortas prezesem PBG oraz Rafako

Paweł Mortas został powołany na prezesa zarządu PBG i prezesa zarządu RAFAKO. Zmiana na stanowisku prezesa zarządu w obu spółkach wynika z przyjętej w czerwcu strategii "unii personalnej" pomiędzy PBG i RAFAKO.
Kategoria: Awanse
13.11.2012
Paweł Mortas ukończył Uniwersytet Łódzki. W latach 1992-97 studiował na  Wydziale Ekonomicznym specjalność - ekonomia przemysłu. Od 2009 roku jest uczestnikiem programu Executive MBA organizowanym przez Instytut Nauk Ekonomicznych Polskiej Akademii Nauk w Warszawie, a od 2011 roku  bierze również udział w programie studiów doktoranckich Executive DBA organizowanym przez Instytut Nauk Ekonomicznych Polskiej Akademii Nauk w Warszawie. Ponadto, w latach 1998-1999 odbył kurs rachunkowości dla kandydatów na głównych księgowych przeprowadzony przez Fundację Rozwoju Rachunkowości w Polsce. W 2007 roku Paweł Mortas odbył kurs przygotowawczy do egzaminów na doradców inwestycyjnych przeprowadzony w Studium dla Doradców Inwestycyjnych i Analityków Papierów Wartościowych.

Pracował przez kilka lat na stanowiskach kontrolera finansowego, dyrektora finansowego oraz operacyjnego. Był również wiceprezesem ds. finansowych w firmie TBS - Bemowo. W 2006 roku został prezesem tej spółki. W latach 2007-2009 pełnił obowiązki, a następnie objął stanowisko prezesa zarządu firmy energetycznej ENEA.
Autor: Redakcja
KarierawFinansach.pl

Redakcja KarierawFinansach.pl podejmuje tematy ciekawe i ważne dla pracowników branży finansowej i osób, które dopiero myślą o karierze w finansach. 

Zobacz również