Trwa ładowanie. Prosimy o chwilę cierpliwości.

Piotr Kowynia Prezesem Nest Banku

Komisja Nadzoru Finansowego wyraziła zgodę na powołanie Piotra Kowyni na stanowisko Prezesa Zarządu Nest Banku.
Kategoria: Awanse
24.11.2021
fot. Unsplash

Piotr Kowynia ma ponad 20-letnie doświadczenie zawodowe w sektorze finansowym. Ukończył studia matematyczne na Uniwersytecie Jagiellońskim oraz Management TM ICAN Institute. W latach 2001 – 2009 zarządzał obszarem ryzyka w Fortis Banku – najpierw jako Dyrektor Departamentu Ryzyka, potem jako Dyrektor Pionu Ryzyka. Następnie przez ponad 9 lat związany był z Raiffeisen Bank Polska, gdzie pełnił funkcję Dyrektora Departamentu Zarządzania Ryzykiem. Odpowiadał m.in. za stworzenie i wdrożenie Polityki Zarządzania Ryzykiem na poziomie całego Raiffeisen Bank Polska.

Piotr Kowynia zawodowo związany jest z Nest Bankiem od ponad 2 lat. W 2019 roku został powołany na Członka Zarządu Nest Banku, a od 2020 roku pełnił funkcję pierwszego wiceprezesa Zarządu. Jednocześnie, od końca 2019 r. w ramach Zarządu odpowiedzialny był za zarządzanie ryzykiem w działalności banku. Przez ten czas nie tylko wypracował nowe podejście banku do ryzyka, ale przede wszystkim brał udział w budowaniu jego nowej strategii. 

Źródło: Biuro prasowe Nest Banku. 

Autor: Redakcja
KarierawFinansach.pl

Redakcja KarierawFinansach.pl podejmuje tematy ciekawe i ważne dla pracowników branży finansowej i osób, które dopiero myślą o karierze w finansach. 

Zobacz również