Trwa ładowanie. Prosimy o chwilę cierpliwości.

Piotr Królikowski prezesem Nordea PTE

W grudniu 2012 roku Komisja Nadzoru Finansowego wyraziła zgodę na powołanie Piotra Królikowskiego do Zarządu Nordea Powszechne Towarzystwo Emerytalne, który obejmie stanowisko prezesa tej spółki.
Kategoria: Awanse
02.01.2013

Piotr Królikowski jest absolwentem Uniwersytetu Kardynała Stefana Wyszyńskiego w Warszawie. Odbył również studia na Albert-Ludwigs Universität, Freiburg (Niemcy). Jest także absolwentem Executive Management Course INSEAD Fontainebleau (Francja).


Posiada 14-letnie doświadczenie w pracy dla liderów rynku finansowego. Był odpowiedzialny za wdrażanie strategii, dystrybucję, marketing, produkty, operacje i IT, a także prowadził szereg projektów restrukturyzacyjnych w branży bankowej. Pełnił funkcję członka zarządu Deutsche Bank PBC, pracował również m.in. w Banku Millennium, oraz Svenska Haldelsbanken AB i w Banku Austria Creditanstalt. W ostatnim czasie pełnił funkcję wiceprezesa zarządu Banku BPH odpowiedzialnego za bankowość detaliczną, a także współpracował z Deloitte Financial Services Advisory oraz Valeocon AG Business Consultants.

Autor: Redakcja
KarierawFinansach.pl

Redakcja KarierawFinansach.pl podejmuje tematy ciekawe i ważne dla pracowników branży finansowej i osób, które dopiero myślą o karierze w finansach. 

Zobacz również