Trwa ładowanie. Prosimy o chwilę cierpliwości.

Piotr Mazur odpowiada za obszar ryzyka i windykacji w PKO BP

Komisja Nadzoru Finansowego wydała zgodę na objęcie przez Piotra Mazura stanowiska Wiceprezesa PKO Banku Polskiego odpowiedzialnego za obszar ryzyka i windykacji.
Kategoria: Awanse
14.01.2013
26 września 2012 roku rada nadzorcza PKO Banku Polskiego powołała Piotra Mazura na stanowisko wiceprezesa odpowiedzialnego za obszar ryzyka i windykacji, pod warunkiem uzyskania zgody nadzoru. Komisja Nadzoru Finansowego na posiedzeniu 8 stycznia 2013 roku wyraziła ją jednogłośnie.

Piotr Mazur od ponad dwudziestu lat jest zawodowo związany z sektorem bankowym. Od kilkunastu lat zajmuje kierownicze stanowiska w obszarze ryzyka i restrukturyzacji kredytów. Doświadczenie zdobywał w międzynarodowych grupach finansowych działających w Europie, Stanach Zjednoczonych i Ameryce Południowej.

Piotr Mazur ma również wieloletnie doświadczenie w nadzorze właścicielskim. Członek wielu rad nadzorczych, rad wierzycieli, a także komitetów zarządzania ryzykiem. Ostatnio zawodowo związany z BZWBK, gdzie pełnił funkcję głównego oficera kredytowego i zastępcy głównego oficera ds. ryzyka. Brał udział w tworzeniu strategii tego banku, bezpośrednio odpowiadał za zarządzanie ryzykiem, optymalizację procesów windykacji i restrukturyzacji, współpracował z regulatorami w Polsce i za granicą. Absolwent Akademii Ekonomicznej we Wrocławiu.
Autor: Redakcja
KarierawFinansach.pl

Redakcja KarierawFinansach.pl podejmuje tematy ciekawe i ważne dla pracowników branży finansowej i osób, które dopiero myślą o karierze w finansach. 

Zobacz również