Trwa ładowanie. Prosimy o chwilę cierpliwości.

Piotr Piechota Członkiem Zarządu Banku Pocztowego

Na posiedzeniu 30 listopada 2021 r. Rada Nadzorcza Banku Pocztowego powierzyła Piotrowi Piechocie funkcję Członka Zarządu Banku Pocztowego nadzorującego zarządzanie ryzykiem istotnym w działalności Banku.
Kategoria: Awanse
03.12.2021

Piotr Piechota od 1 grudnia 2020 r. pełnił funkcję Członka Zarządu Banku Pocztowego i był odpowiedzialny za administracyjne zarządzanie Pionem Ryzyka.  Jest absolwentem Wydziału Prawa Uniwersytetu im. Adama Mickiewicza w Poznaniu oraz studiów podyplomowych MBA Warszawskiej Szkoły Administracji i Zarządzania. Posiada ponad dwie dekady doświadczenia w sektorze bankowym, w tym 12-letnie na stanowiskach kierowniczych w obszarach ryzyka, restrukturyzacji i kredytów. W sektorze bankowym od 1999 (BGŻ S.A.). W latach pracował 2003-2011 w Kredyt Bank S.A. (wówczas belgijska grupa KBC Bank), gdzie zajmował się obszarem ryzyka, w tym m.in. restrukturyzacją kredytów zagrożonych, oraz pełnił funkcję Dyrektora Biura Oceny Ryzyka Kredytowego (klienci biznesowi i instytucje finansowe). Między 2011 a 2018 rokiem pracował w pionie ryzyka Deutsche Bank S.A. jako Dyrektor Departamentu Ryzyka Kredytowego Klientów Indywidualnych i Biznesowych, odpowiadając za szeroki obszar analizy ryzyka i podejmowania decyzji dla kredytów klientów indywidualnych, MŚP, krajowych i międzynarodowych korporacji oraz instytucji finansowych. W 2019 roku pełnił funkcję Dyrektora Generalnego korporacyjnej kancelarii prawnej Kochański & Partners. W 2020 roku związał się z Bankiem Pekao S.A., gdzie był Dyrektorem Departamentu Analiz Kredytowych i członkiem Komitetu Kredytowego Banku.

Źródło: informacja prasowa. 

Autor: Redakcja
KarierawFinansach.pl

Redakcja KarierawFinansach.pl podejmuje tematy ciekawe i ważne dla pracowników branży finansowej i osób, które dopiero myślą o karierze w finansach. 

Zobacz również