Trwa ładowanie. Prosimy o chwilę cierpliwości.

Piotr Sztuba Prezesem Zarządu w AXA TFI

Rada Nadzorcza powołała do Zarządu AXA TFI Piotra Sztubę na stanowisko Prezesa Zarządu oraz Pawła Mizerskiego na stanowisko Wiceprezesa Zarządu. Zastąpili Macieja Bombola, dotychczasowego prezesa zarządu oraz Katarzynę Kosior, członkinię zarządu, którzy zrezygnowali z zasiadania w zarządzie towarzystwa. Członkiem Zarządu AXA TFI pozostaje Radosław Gołaszewski.
Kategoria: Awanse
04.05.2015

Nowy zarząd będzie kontynuować dotychczasową strategię biznesową AXA TFI. Awans Pawła Mizerskiego, który w zespole zarządzających pracuje od początku istnienia TFI, ma również zapewnić ciągłość strategii inwestycyjnej, czyli podejścia do zarządzania pieniędzmi, które klienci powierzyli AXA.

Zobacz oferty pracy dla aktuariuszy »

Piotr Sztuba, nowy Prezes Zarządu AXA TFI był dotychczas członkiem zarządów AXA TUiR i AXA Życie. W AXA TFI będzie odpowiedzialny za zarządzanie firmą, finanse i sprawy operacyjne. Piotr Sztuba pracuje w AXA od 2013 roku. Wcześniej związany był z Grupą Ubezpieczeniową Europa, gdzie był wiceprezesem zarządu odpowiedzialnym m. in. za działalność inwestycyjną. Wcześniej pełnił też funkcję głównego aktuariusza i dyrektora Departamentu Aktuarialnego, a także członka zarządu. Pracował również jako aktuariusz w Wielkiej Brytanii. Z rynkiem finansowym jest związany od 1997 roku. Posiada licencję doradcy inwestycyjnego nr 253, jest od 2001 roku aktuariuszem, zaś w 2002 roku uzyskał tytuł doktora nauk matematycznych.

Paweł Mizerski, wiceprezes zarządu AXA TFI pracuje w AXA od 9 lat, ostatnio na stanowisku zarządzającego funduszami dłużnymi w TFI oraz głównego ekonomisty Grupy AXA w Polsce. Paweł Mizerski będzie odpowiadał za wyniki funduszy inwestycyjnych. Niezmiennie będzie pełnił funkcję głównego ekonomisty. Paweł Mizerski jest laureatem wielu konkursów i plebiscytów, w tym dla najlepszego ekonomisty w Polsce organizowanego przez NBP. W zeszłym roku został nagrodzony Alfą przyznawaną przez Analizy Online, a AXA Obligacji, którym zarządza, zdobył tytuł najlepszego funduszu polskich papierów skarbowych pod względem efektywności, czyli relacji zysku do ryzyka. Na rynku kapitałowym pracuje od 9 lat, ma licencję doradcy inwestycyjnego nr 305.

Radosław Gołaszewski, Członek Zarządu, jak dotychczas, będzie odpowiedzialny za wzmacnianie współpracy TFI z AXA Życie.

Źródło: www.axa.pl

Zobacz również