Trwa ładowanie. Prosimy o chwilę cierpliwości.

Piotr Wetmański w zarządzie Banku Pekao

Rada Nadzorcza Banku Pekao S.A. zdecydowała 6 marca o powierzeniu stanowiska we władzach banku Piotrowi Wetmańskiemu, dotychczasowemu szefowi departamentu strategii Banku Pekao.
Kategoria: Awanse
07.03.2019

Piotr Wetmański pracuje w Banku Pekao od 2017 roku i był odpowiedzialny za strategię na lata 2018-2020 oraz jej operacjonalizację, a także partnerstwa strategiczne. Przed dołączeniem do Banku Pekao odpowiadał za wsparcie najwyższej kadry managerskiej Bank of America Merrill Lynch w planowaniu strategii w obszarze Globalnej Bankowości i Rynków.

Piotr Wetmański jest bankierem i doradcą strategicznym z międzynarodowym doświadczeniem. Od 2010 roku rozwija karierę w sektorze finansowym. Zajmował się strategią biznesową i projektami strategicznymi w Goldman Sachs oraz Bloomberg Ventures. Od 2012 roku w Bank of America Merrill Lynch w Londynie pracował w zespołach doradztwa finansowego i strategicznego w obszarze fuzji i przejęć dla sektora instytucji finansowych na rynku Europy Środkowo-Wschodniej, a także Wielkiej Brytanii. W 2014 roku dołączył do zespołu Strategii Globalnej Bankowości i Rynków gdzie aktywnie wspierał najwyższą kadrę managerską w planowaniu strategii obszaru Globalnej Bankowości Korporacyjnej i Inwestycyjnej oraz strategii Globalnej Bankowości i Rynków regionu EMEA. W Banku Pekao pracuje od 2017 roku i – jako szef strategii –  był odpowiedzialny za opracowanie strategii banku na lata 2018-2020.

Piotr Wetmański uzyskał tytuł magistra z wyróżnieniem w obszarze Nauk Politycznych i Ekonomii Politycznej na London School of Economics and Political Science w Wielkiej Brytanii. Ukończył filozofię i ekonomię na University College of London. W 2017 roku został uhonorowany tytułem Future Leader in Global Finance przez Institute of International Finance w Waszyngtonie.

Źródło: materiały prasowe. 

Autor: Redakcja
KarierawFinansach.pl

Redakcja KarierawFinansach.pl podejmuje tematy ciekawe i ważne dla pracowników branży finansowej i osób, które dopiero myślą o karierze w finansach. 

Zobacz również