Trwa ładowanie. Prosimy o chwilę cierpliwości.

Przemysław Gdański został prezesem Zarządu Banku BGŻ BNP Paribas

Przemysław Gdański jest związany z bankowością od ponad 25 lat. W BGŻ BNP Paribas pracuje od 19 listopada 2008 roku.
Kategoria: Awanse
12.04.2018

Komisja Nadzoru Finansowego na posiedzeniu 10 kwietnia 2018 roku jednogłośnie wyraziła zgodę na powołanie Przemysława Gdańskiego na stanowisko prezesa Zarządu Banku BGŻ BNP Paribas. 

Przemysław Gdański jest absolwentem Wydziału Handlu Zagranicznego na Uniwersytecie Gdańskim i rocznego programu w zakresie bankowości i finansów międzynarodowych w Loughborough University w Wielkiej Brytanii. Ukończył Advanced Management Program (AMP) w IESE Business School oraz szereg profesjonalnych i menedżerskich programów rozwojowych w m. in. Harvard Business School, London Business School, University of California, Berkeley - Haas School of Business, Ashridge - Hult International Business School i HEC. 

Z bankowością jest związany od ponad 25 lat.

W latach 1993 - 1995 pracował w IBP Bank SA, następnie w ABN AMRO Bank w Polsce, w Rumunii i w centrali w Amsterdamie.

W latach 2002 - 2006 był dyrektorem zarządzającym, kierującym Obszarem Dużych Firm w Banku BPH SA.

Od maja do listopada 2006 roku - CEO i Dyrektor Generalny Calyon Bank Polska i Calyon Oddział w Polsce.

W listopadzie 2006 roku został powołany na stanowisko wiceprezesa Zarządu Banku BPH, odpowiedzialnego za bankowość korporacyjną i finansowanie nieruchomości. Z dniem fuzji prawnej wydzielonej części Banku BPH z Bankiem Pekao SA został wiceprezesem Zarządu odpowiedzialnym za Pion Bankowości Korporacyjnej, Rynków i Bankowości Inwestycyjnej Pekao SA.

Od 19 listopada 2008 do 25 października 2017 roku członek, następnie wiceprezes Zarządu odpowiedzialny za Pion Bankowości Korporacyjnej i Inwestycyjnej mBanku.

Źródło: materiały prasowe

Autor: Redakcja
KarierawFinansach.pl

Redakcja KarierawFinansach.pl podejmuje tematy ciekawe i ważne dla pracowników branży finansowej i osób, które dopiero myślą o karierze w finansach. 

Zobacz również