Trwa ładowanie. Prosimy o chwilę cierpliwości.

Przemysław Jaroszewski w zespole ds. cyberbezpieczeństwa Standard Chartered

Przemysław Jaroszewski został powołany na stanowisko szefa zespołu ds. reakcji na cyberzagrożenia (VP, Incident Response) w Standard Chartered.
Kategoria: Awanse
12.04.2022

Przemysław Jaroszewski jest uznanym ekspertem ds. cyberbezpieczeństwa z ponad piętnastoletnim doświadczeniem. Zdobył je m.in. jako kierownik zespołu CERT Polska (Computer Emergency Response Team) w NASK PIB, gdzie koordynował proces reagowania na incydenty na dużą skalę oraz współpracę z interesariuszami, np. z Kancelarią Prezesa Rady Ministrów. Reprezentował także NASK PIB podczas spotkań zespołów roboczych organizowanych przez FIRST, ENISA czy CSIRT.

Do głównych zadań Przemysława Jaroszewskiego będzie należało nadzorowanie, realizacja i rozwijanie globalnej strategii Standard Chartered dot. reagowania na incydenty, w celu ochrony danych klientów banku, obsługa potencjalnych incydentów i poprawa ogólnej odporności organizacji na ewentualne ryzyko cybernetyczne.

Źródło: informacja prasowa. 

Autor: Redakcja
KarierawFinansach.pl

Redakcja KarierawFinansach.pl podejmuje tematy ciekawe i ważne dla pracowników branży finansowej i osób, które dopiero myślą o karierze w finansach. 

Zobacz również