Trwa ładowanie. Prosimy o chwilę cierpliwości.

PwC powołuje nowych partnerów

Na początku lipca do grona partnerów firmy PwC w Polsce dołączyły 4 osoby: w Dziale Doradztwa Prawno-podatkowego - Tomasz Kassel i Jan Wacławek; w Dziale Doradztwa Biznesowego – Damian Kalinowski i Michał Mazur. PwC od lipca posiada 52 partnerów.
Kategoria: Awanse
07.07.2014
Nowi partnerzy PwC w Dziale Prawno-Podatkowym:

Tomasz Kassel z kilkunastoletnim doświadczeniem w zakresie podatku VAT oraz podatku akcyzowym będzie zajmował się doradztwem w zakresie podatków pośrednich, odpowiadając także za współpracę z sektorem publicznym. Tomasz specjalizuje się w tworzeniu rozwiązań usprawniających procedury podatkowe i minimalizujących ryzyko podatkowe. Ponadto, zajmuje się tworzeniem i realizacją strategii postępowania w przypadku sporów dotyczących obowiązujących przepisów prawa.

Dodatkowo, jako Partner Tomasz Kassel będzie odpowiedzialny za doradztwo podatkowe dla firm z sektora paliwowego i metalurgicznego. W ostatnich latach w ramach swojej specjalizacji technicznej współpracował m.in. z firmami z sektora paliwowego, poznając szczegółowo specyfikę ich działalności. Zajmował się kwestiami podatkowymi dotyczącymi prywatyzacji i połączenia wiodących polskich firm produkujących i sprzedających produkty naftowe. Tomasz Kassel współpracuje także z firmami z sektora FMCG, doradzając im przy m.in. różnego rodzaju akcjach marketingowych.

W PwC pracuje od 2000 roku. Jest absolwentem Finansów i Bankowości na Uniwersytecie Łódzkim oraz licencjonowanym doradcą podatkowym. 

Jan Wacławek jako Partner w dalszym ciągu będzie rozwijał usługi sprawozdawczości podatkowej oraz outsourcing usług księgowych i płacowych. 

Jan posiada ponad 14-letnie doświadczenie w doradztwie podatkowym, a jego głównym obszarem specjalizacji jest podatek dochodowy od osób prawnych oraz podatek odroczony. Do swoich priorytetów w nowej roli zalicza rozwój oferty firmy w zakresie rozliczeń podatku od nieruchomości oraz dalszy rozwój usług księgowych i płacowych z wykorzystaniem nowoczesnych rozwiązań informatycznych. Z PwC związany jest 11 lat, w tym prawie 2 lata z kalifornijskim biurem firmy. 

Uzyskał tytuł MBA na Politechnice Warszawskiej i magistra prawa na Uniwersytecie Warszawskim. Jest licencjonowanym doradcą podatkowym w Polsce.

Nowi partnerzy w Dziale Doradztwa Biznesowego: 

Damian Kalinowski posiada ponad 10-letnie doświadczenie w świadczeniu usług doradczych dla sektora finansowego w Polsce, Stanach Zjednoczonych oraz Wielkiej Brytanii. Obejmując stanowisko Partnera ds. Regulacji, Damian Kalinowski będzie wspierał klientów przechodzących przez złożone zmiany regulacyjne głównie związane z przeciwdziałaniem praniu pieniędzy (anti-money laundering) oraz FATCA w Polsce oraz w regionie. Z PwC związany jest od 10 lat, w ostatnim okresie jako lider grupy zajmującej się doradztwem w obszarze regulacji dla klientów z sektora finansowego w Polsce. Grupa ta stworzona ok. 3 lat temu, obecnie dzięki swoim wysokim kompetencjom służy wsparciem innym zespołom PwC na świecie. Damian Kalinowski uzyskał tytuł MBA na Uniwersytecie Missouri - Columbia. Jest również certyfikowanym specjalistą ds. przeciwdziałania praniu pieniędzy.

Michał Mazur w ostatnich latach w PwC był Dyrektorem w Zespole ds. Strategii i Operacji w Dziale Doradztwa Biznesowego. Jako Partner w dalszym ciągu będzie rozwijał zespół i portfolio usług PwC w obszarze operacji, ze szczególnym uwzględnieniem takich zagadnień jak efektywność kosztowa, global sourcing, zarządzanie łańcuchem dostaw i rozwój nowych produktów. 

Michał Mazur dołączył do PwC ponad 7 lat temu i przez ten czas kierował przede wszystkim projektami optymalizacyjnymi i transformacyjnymi prowadzonymi dla klientów z różnych sektorów gospodarki w Polsce i krajach Europy Środkowo-Wschodniej. Wcześniej zajmował stanowiska menedżerskie w przedsiębiorstwach sektora telekomunikacyjnego, pracując w Polsce i we Francji.

Jest absolwentem Szkoły Głównej Handlowej w Warszawie na kierunku Finanse i Bankowość oraz European Institute of Purchasing Management w Genewie.

Źródło: PwC

Zobacz również