Trwa ładowanie. Prosimy o chwilę cierpliwości.

Rafał Mikusiński Zastępcą Przewodniczącego Komisji Nadzoru Finansowego

Premier Mateusz Morawiecki w dniu 30 stycznia 2019 r. powołał na Zastępcę Przewodniczącego Komisji Nadzoru Finansowego Rafała Mikusińskiego, który obejmie funkcję z dniem 11 marca 2019 r.
Kategoria: Awanse
01.02.2019

Rafał Mikusiński, który w Urzędzie Komisji Nadzoru Finansowego będzie odpowiedzialny za nadzór nad rynkiem kapitałowym, jest związany z tym rynkiem od jego powstania w 1991 roku. Rozpoczynał pracę w biurze maklerskim CDM Pekao SA. Brał udział w tworzeniu Domu Maklerskiego Banku Amerykańskiego w Polsce, gdzie pracował od 1994 do 1996 roku na stanowisku specjalisty ds. inwestycji własnych. Następnie w latach 1997-1999 zarządzał portfelami ubezpieczeniowymi spółek AGF Ubezpieczenia i Ubezpieczenia na Życie.  

W maju 1999 roku rozpoczął pracę w Amplico PTE w dziale inwestycji, gdzie zajmował się zarządzaniem portfelem instrumentów dłużnych, podstawową analizą ekonomiczną i zarządzaniem płynnością OFE. W 2004 roku objął obowiązki Dyrektora Działu Inwestycji, a w marcu 2008 roku został powołany na członka zarządu Towarzystwa.  

Od maja 2009 roku pełnił funkcję Wiceprezesa Zarządu, nadal będąc odpowiedzialnym za politykę inwestycyjną funduszu. Od listopada 2010 roku pełnił funkcje Prezesa Zarządu. W kwietniu 2014 roku został powołany na członka Zarządu MetLife i jako Dyrektor Pionu Inwestycji był odpowiedzialny za obszar inwestycji.  Jest absolwentem Wydziału Organizacji i Zarządzania Uniwersytetu Warszawskiego. Posiada licencję maklera papierów wartościowych, ukończył także kursy w zakresie doradztwa inwestycyjnego, dla analityków papierów wartościowych, przygotowujące do egzaminu CFA.

Źródło: knf.gov.pl

Autor: Redakcja
KarierawFinansach.pl

Redakcja KarierawFinansach.pl podejmuje tematy ciekawe i ważne dla pracowników branży finansowej i osób, które dopiero myślą o karierze w finansach. 

Zobacz również