Trwa ładowanie. Prosimy o chwilę cierpliwości.

Robert Kubin prezesem PZU TFI SA

Rada Nadzorcza Towarzystwa Funduszy Inwestycyjnych PZU SA powołała Roberta Kubina, dotychczasowego dyrektora zarządzającego PZU SA i PZU Życie SA, na stanowisko prezesa PZU TFI SA.
Kategoria: Awanse
23.04.2019

Robert Kubin – prezes zarządu TFI PZU SA, posiada ponad 18 lat doświadczenia zawodowego w obszarze finansów i inwestycji. Zdobywał je przede wszystkim pracując w międzynarodowych firmach ubezpieczeniowych. Od września 2018 roku jest dyrektorem zarządzającym ds. inwestycji w PZU SA i PZU Życie SA i członkiem rady nadzorczej TFI PZU SA.

Wcześniej, przez większość swojej kariery związany był z MetLife (wcześniej AIG), gdzie w latach 2003-2018 odpowiadał za zarządzanie aktywami na rynkach europejskich, pełniąc różne odpowiedzialne role.

W czasie swojej aktywności zawodowej Robert mieszkał w Polsce, Słowacji, Czechach, Indiach, USA, a ostatnio w Londynie. Ukończył Uniwersytet Ekonomiczny w Pradze, posiada tytuł CFA i jest członkiem CFA Institute. Robert pochodzi z Czech, jest żonaty, ma dwoje dzieci.

Źródło: informacja prasowa. 

Autor: Redakcja
KarierawFinansach.pl

Redakcja KarierawFinansach.pl podejmuje tematy ciekawe i ważne dla pracowników branży finansowej i osób, które dopiero myślą o karierze w finansach. 

Zobacz również