Trwa ładowanie. Prosimy o chwilę cierpliwości.

Ryszard Lorek nowym członkiem Rady Związku Banków Polskich

Do grona Rady ZBP dołączył Ryszard Lorek, Prezes SGB Bank, który swoim doświadczeniem i kompetencjami spełnił wysokie kryteria stawiane przez ZBP.
Kategoria: Awanse
23.04.2014
Ryszard Lorek jest absolwentem Uniwersytetu Ekonomicznego w Poznaniu. Swoje doświadczenie zawodowe zdobywał m.in. w Banku Zachodnim WBK, Gospodarczym Banku Wielkopolski, Spółdzielczej Grupie Bankowej oraz radach nadzorczych spółek prawa handlowego, a także radach programowych organizacji społecznych i biznesowych. Od 2013 roku pełni funkcję Prezesa Zarządu SGB Bank. 

Wdrażając optymalizację kosztową, Ryszard Lorek znacznie poprawił efektywność biznesową SGB Banku. Za pośrednictwem innowacyjnego podejścia do usług świadczonych przez bankowość spółdzielczą nieustannie wzmacnia pozycję grupy wśród podmiotów funkcjonujących na rynku finansowym. 

Związek Banków Polskich reprezentuje interesy członków m.in. w zakresie uregulowań prawnych dotyczących ustawodawstwa bankowego. Od 1991 roku ZBP stara się tworzyć sprzyjające warunki organizacyjne i prawne potrzebne do rozwoju sektora bankowego poprzez współdziałanie z organami Państwa. W ramach Związku działa wiele zespołów doradczych, komitetów i rad.

Źródło: SGB Bank

Zobacz również