Trwa ładowanie. Prosimy o chwilę cierpliwości.

Sławomir Sikora, szef Banku Handlowego, został powołany na kolejną kadencję

Sławomir Sikora jest jednym z najdłużej urzędujących prezesów polskiego banku. Prezesem Zarządu Banku Handlowego został w 2003 roku.
Kategoria: Awanse
10.04.2018

Rada nadzorcza Banku Handlowego w Warszawie powołała 4 kwietnia 2018 roku prezesa Sławomira Sikorę na szóstą kadencję, która rozpocznie się 28 maja. Jest on szefem banku od lipca 2003 r., od marca 2005 r. pełni funkcję Chief Executive Officer i Citi Country Officer, odpowiadając za całość operacji Citi w Polsce, czyli zarówno za bank, jak i centrum usług wspólnych.  

Sławomir S. Sikora został powołany na stanowisko Prezesa Zarządu Banku Handlowego w Warszawie S.A. w 2003 r., od marca 2005 r. pełni funkcję Chief Executive Officer i Citi Country Officer, odpowiadając za całość operacji Citi w Polsce, czyli zarówno za bank, jak i centrum usług wspólnych. 

W latach 2005-2008 był członkiem Citigroup Management Committee w Nowym Jorku.

W latach 2001-2003 był Prezesem Zarządu Banku Amerykańskiego w Polsce S.A.

W latach 1994-2001 pracował w Powszechnym Banku Kredytowym S.A. na stanowisku Szefa Bankowości Korporacyjnej i Inwestycyjnej.

W latach 1989 - 1994 pełnił szereg wysokich rangą funkcji w Ministerstwie Finansów (m.in. był Dyrektorem Departamentu Bankowości i Instytucji Finansowych).

Sławomir S. Sikora jest absolwentem Szkoły Głównej Handlowej w Warszawie, Wiceprezesem Zarządu Polskiej Konfederacji Pracodawców Prywatnych Lewiatan, a także członkiem Emerging Markets Advisory Council przy Institute of International Finance (IIF) w Waszyngtonie.

Źródło: materiały prasowe. 

Autor: Redakcja
KarierawFinansach.pl

Redakcja KarierawFinansach.pl podejmuje tematy ciekawe i ważne dla pracowników branży finansowej i osób, które dopiero myślą o karierze w finansach. 

Zobacz również