Trwa ładowanie. Prosimy o chwilę cierpliwości.

Sławomir Zawadzki nowym Prezesem Zarządu Banku Ochrony Środowiska

Rada Nadzorcza Banku Ochrony Środowiska w poniedziałek, 15 lutego 2016 roku, powierzyła obowiązki Prezesa Zarządu Banku Sławomirowi Zawadzkiemu, Wiceprezesowi Zarządu. Rada do czasowego pełnienia obowiązków Wiceprezesa Zarządu Banku delegowała Oskara Kowalewskiego.
Kategoria: Awanse
17.02.2016

Sławomir Zawadzki jest absolwentem studiów doktoranckich w dziedzinie ekonomii w Kolegium Zarządzania i Finansów Szkoły Głównej Handlowej, studiów MBA Wydziału Zarządzania Biznesem w Uniwersytecie Wisconsin (USA) oraz Wydziału Mechanicznego Energetyki i Lotnictwa Politechniki Warszawskiej. W latach 1995- 1996 był stypendystą Kongresu Stanów Zjednoczonych w ramach East Central European Scholarship Program administrowanego przez Uniwersytet Georgetown (Waszyngton, USA).

Od wielu lat związany jest z sektorem finansowym. W 2007-2011 był Doradcą Prezesa Narodowego Banku Polskiego i Wiceprzewodniczącym Komisji Budżetowej NBP oraz reprezentantem banku centralnego w Radzie Bankowego Funduszu Gwarancyjnego. Od 1998 do 2001 roku zajmował stanowisko Wiceprezesa ds. Finansowych Banku Pocztowego. Wcześniej kierował Zespołem ds. Współpracy z Zagranicznymi Instytucjami Finansowymi w PKO BP oraz Działem Finansowym Korporacji Brokerów Ubezpieczeniowych Protektor. W latach 1997-1998 jako Podsekretarz Stanu w Urzędzie Komitetu Integracji Europejskiej nadzorował fundusze Unii Europejskiej i pomoc zagraniczną dla Polski.
 

Był także Członkiem Zarządu Nafty Polskiej i Członkiem Zarządu, Dyrektorem ds. Ekonomiczno-Finansowych spółki ORLEN Petrogaz Płock. W latach 2003-2006 pracował w Urzędzie Miasta Stołecznego Warszawy jako Dyrektor Biura Inwestycji, odpowiadając za planowanie, monitoring realizacji i rozliczanie inwestycji budżetu miasta.

W ostatnim czasie był prezesem zarządu spółek IT wyspecjalizowanych w tworzeniu systemów informatycznych dla banków i innych instytucji finansowych, w tym FinCode oraz Bazy i Systemy Bankowe.

Interesuje się makroekonomią, w szczególności polityką pieniężną, funkcjonowaniem instytucji i rynków finansowych we współczesnym świecie, technologiami IT wspierającymi sprawność i bezpieczeństwo zarządzania w instytucjach finansowych. W wolnym czasie uprawia turystykę górską i koszykówkę.

Obecnie Zarząd Banku tworzą:

  • Sławomir Zawadzki, Wiceprezes Zarządu p.o. Prezesa Zarządu;
  • Stanisław Kolasiński, Wiceprezes Zarządu, Pierwszy Zastępca Prezesa Zarządu;
  • Paweł Pitera, Wiceprezes Zarządu;
  • Oskar Kowalewski, Członek Rady Nadzorczej delegowany do czasowego pełnienia obowiązków Wiceprezesa Zarządu.

Na podst. www.bosbank.pl

Zobacz również