Trwa ładowanie. Prosimy o chwilę cierpliwości.

Teresa Czerwińska wiceprezesem Europejskiego Banku Inwestycyjnego

Teresa Czerwińska, była Minister Finansów, będąca obecnie członkinią zarządu Narodowego Banku Polskiego, została wiceprezesem Europejskiego Banku Inwestycyjnego (EBI) i członkiem komitetu zarządzającego.
Kategoria: Awanse
28.02.2020
Fot. Unsplash

Teresa Czerwińska wejdzie w skład Komitetu Zarządzającego Europejskiego Banku Inwestycyjnego (EBI), który składa się z 9 członków.. Komitet ten nadzoruje bieżące funkcjonowanie Banku, przygotowuje decyzje finansowe oraz strategiczne Banku i zapewnia ich wykonanie. 

Teresa Czerwińska obejmie stanowisko wiceprezesa EBI ako reprezentant Polski, Węgier i Chorwacji, tj. krajów, które razem tworzą tzw. konstytuantę w Banku. 

Teresa Czerwińska to ekonomistka, profesor Uniwersytetu Warszawskiego w dziedzinie finansów, specjalistka w dziedzinie zarządzania ryzykiem instytucji finansowych oraz finansów publicznych, autorka wielu publikacji naukowych z zakresu zarządzania finansami. Absolwentka studiów na Wydziale Nauk Społecznych oraz na Wydziale Zarządzania Uniwersytetu Gdańskiego. W 2000 roku obroniła rozprawę doktorską zatytułowaną "Działalność lokacyjna towarzystw ubezpieczeniowych na rynku kapitałowym w Polsce" na wydziale Zarządzania UG.

Źródło: gov.pl.  

Autor: Redakcja
KarierawFinansach.pl

Redakcja KarierawFinansach.pl podejmuje tematy ciekawe i ważne dla pracowników branży finansowej i osób, które dopiero myślą o karierze w finansach. 

Zobacz również