Trwa ładowanie. Prosimy o chwilę cierpliwości.

Tobiasz Bury został prezesem zarządu Idea Bank S.A.

Tobiasz Bury, jest związany z Idea Bankiem od września 2016 roku. W zarządzie banku zasiada od stycznia 2017 roku.
Kategoria: Awanse
13.04.2018

Komisja Nadzoru Finansowego na posiedzeniu 10 kwietnia 2018 roku jednogłośnie wyraziła zgodę na powołanie Tobiasza Burego na stanowisko prezesa Zarządu Idea Bank S.A. 

Doświadczenie

Tobiasz Bury jest związany z Idea Bankiem od września 2016 roku. W zarządzie banku zasiada od stycznia 2017 roku, natomiast obowiązki prezesa zarządu pełni od października 2017 roku. Jako członek i wiceprezes zarządu Idea Bank S.A., Tobiasz Bury sprawował nadzór nad spółkami zależnymi banku, zarządzał obszarem nadzoru właścicielskiego i konsolidacji, a także sprawował nadzór merytoryczny oraz organizacyjny nad obszarem obsługi klienta i kontroli jakości.

W przeszłości związany był z sektorem ubezpieczeniowym. Zarządzał sieciami sprzedaży oraz pełnił funkcję członka zarządu w Grupie PZU. Doświadczenie menedżerskie zdobywał podczas pracy w The Boston Consulting Group, gdzie realizował projekty dla czołowych banków i firm ubezpieczeniowych w Polsce oraz w Europie. 

Wykształcenie

Tobiasz Bury jest absolwentem Szkoły Głównej Handlowej w Warszawie na kierunkach Zarządzanie i Marketing oraz Międzynarodowe Stosunki Gospodarcze. Posiada tytuł MBA wydany przez Kellogg School of Management w Northwestern University w Chicago. Ukończył także prestiżowy Advanced Management Program w Harvard Business School, Harvard University Boston.

Autor: Redakcja
KarierawFinansach.pl

Redakcja KarierawFinansach.pl podejmuje tematy ciekawe i ważne dla pracowników branży finansowej i osób, które dopiero myślą o karierze w finansach. 

Zobacz również