Trwa ładowanie. Prosimy o chwilę cierpliwości.

Wojciech Hann wiceprezesem Zarządu BOŚ

Z dniem 9 listopada 2020 r. Rada Nadzorcza Banku powołała Wojciecha Hanna na stanowisko wiceprezesa Zarządu oraz powierzyła mu kierowanie pracami Zarządu Banku Ochrony Środowiska S.A.
Kategoria: Awanse
09.11.2020
Fot. Unsplash

Rada Nadzorcza uchwałą z 6 listopada 2020 r. powołała Pana Wojciecha Hanna na stanowisko wiceprezesa Zarządu na czas określony, tj. do dnia wejścia w życie uchwały Rady Nadzorczej o powołaniu prezesa Zarządu Banku Ochrony Środowiska S.A. Organ nadzorczy wystąpi do Komisji Nadzoru Finansowego z wnioskiem o wyrażenie zgody na powołanie go na stanowisko prezesa Zarządu.

Z chwilą powołania Wojciecha Hanna na stanowisko wiceprezesa Zarządu, zakończeniu ulegnie oddelegowanie członka Rady Nadzorczej Banku Pana Emila Ślązaka do pełnienia obowiązków prezesa Zarządu.

Od 9 listopada 2020 r. skład Zarządu Banku Ochrony Środowiska S.A. tworzyć będą:

  • Wojciech Hann – wiceprezes Zarządu, kierujący pracami Zarządu Banku,
  • Arkadiusz Garbarczyk – wiceprezes Zarządu,
  • Jerzy Zań – wiceprezes Zarządu.

Wojciech Hann jest absolwentem studiów fizyki teoretycznej na Uniwersytecie Wrocławskim oraz studiów MBA (finanse) na University of Rochester (USA). Ma ponad 25-letnie doświadczenie w bankowości inwestycyjnej i finansowaniu przedsiębiorstw. Doradzał przy ponad pięćdziesięciu transakcjach, przede wszystkim w sektorze energetycznym, ale także bankowym, maszynowym, budowlanym, spożywczym, IT, petrochemicznym oraz wielu innych, zarówno w Polsce jak i Europie Wschodniej oraz Turcji.

W latach 2016 - 2019 był członkiem Zarządu Banku Gospodarstwa Krajowego, nadzorującym Obszar Sprzedaży i Produktów. W 2016 roku był również dyrektorem zarządzającym departamentu rynków kapitałowych Ipopema Securities. Wcześniej, przez 9 lat, jako Partner w Deloitte był odpowiedzialny za tworzenie i realizację projektów doradztwa w zakresie fuzji i przejęć w Europie Środkowej w sektorze energetycznym. W latach 1998-2007 pracował w UniCredit Markets & Investment Banking / CA IB  w Warszawie, a następnie w Wiedniu, w którym pełnił między innymi funkcję dyrektora departamentu Energy&Utilities.  Należał także do zespołu Ernst & Young w Warszawie.

Autor: Redakcja
KarierawFinansach.pl

Redakcja KarierawFinansach.pl podejmuje tematy ciekawe i ważne dla pracowników branży finansowej i osób, które dopiero myślą o karierze w finansach. 

Zobacz również