Trwa ładowanie. Prosimy o chwilę cierpliwości.

5 pytań do rekrutera z Genpact

Magdalena Kossowska, Recruitment Manager w Genpact opowiada, czego nie powinno zabraknąć w idealnym CV, dlaczego ważna jest znajomość języków obcych, a także – polskiego.
Akcja redakcyjna: 5 pytań do rekrutera
Kategoria: Poradnik kariery
29.03.2019
Fot. Taneli Lahtinen / Unsplash

Rozwój pracowników w organizacji

1. W jaki sposób Genpact wspiera rozwój swoich pracowników?

Magdalena Kossowska, Recruitment Manager w Genpact: Kultura Genpact promuje ciągłe uczenie się i tworzy środowisko, w którym pracownicy mają wiele możliwości rozwoju. Zachęcamy ich do pozostania ciekawymi i elastycznymi, do doświadczania nowych pomysłów i projektów oraz cieszenia się swoim miejscem pracy. Stale dbamy i interesujemy się edukacją i zawodowym sukcesem naszych pracowników. Nasze programy rozwoju kształtują profesjonalistów i liderów. Interwencje rozwojowe obejmują szkolenia, mentoring i coaching, regionalne i międzynarodowe rotacje stanowisk pracy i różnorodne projekty. 

Nowe narzędzia technologii i współpracy mają ogromny wpływ na to, jak nasi pracownicy podchodzą do pracy i nauki, dlatego uruchomiliśmy niedawno nowoczesne platformy edukacyjne do których można uzyskać dostęp online – zawsze i wszędzie.

Najczęstsze błędy w CV

2. Jakie błędy najczęściej pojawiają się w CV kandydatów? 

Większość kandydatów, niestety, używa bardzo szczegółowych życiorysów, które nie są dostosowane do danej pozycji. Ich CV często nie odpowiada opisowi przypisanemu do roli i nie podkreśla czynnika różnicującego, który często może być dla nich korzystny.

Niejednokrotnie w CV brakuje ważnych informacji, takich jak osiągnięcia lub umiejętności, które mogą okazać się szczególnie potrzebne do pełnienia roli. Jeśli jednak spełnione zostaną minimalne wymagania, a dana osoba naprawdę chce pracować i uczyć się, potencjalne błędy w CV nie będą działały na jej niekorzyść. Działamy w rozwijającym się przemyśle z wieloma możliwościami, w których motywacja i etyka pracy mają wpływ na sukces zawodowy.

Języki obce w Genpact

3. Znajomość których języków obcych jest wymagana bądź mile widziana w Państwa firmie?

W wielu naszych lokalizacjach szukamy osób znających języki obce. W Polsce mamy obecnie pozycje wymagające znajomości np. języka niemieckiego, francuskiego, holenderskiego, rosyjskiego, angielskiego, włoskiego lub hebrajskiego. Osoby, które doskonale znają język polski również mają wiele możliwości rozwoju za granicą w ramach naszej firmy. Na przykład w Rumunii i na Węgrzech mamy wiele otwartych ról, które wymagają znajomości właśnie języka polskiego.

W ramach firmy oferujemy kompleksową ofertę szkoleń. W ubiegłym roku firma Genpact Europe zarejestrowała ponad 300 programów edukacyjnych, w tym: Finanse i księgowość, SAP, Customer Centricity, Excel, Umiejętności negocjacyjne, Umiejętności prezentacji, Doskonałość w zakresie obsługi klienta i ponad 180 kursów językowych.

Integracja pracowników

4. Jakie są formy integracji pracowników w Genpact? 

Naszym celem jest zapewnienie miłego powitania naszym pracownikom. Dzięki naszemu systemowi wdrożenia oferujemy pełne wsparcie dla nowych pracowników w pierwszych dniach integracji: przedstawiamy ich kolegom i menedżerom. Otrzymują oni odpowiedzi na swoje pytania na bieżąco na temat tego wszystkiego, co chcą wiedzieć o środowisku pracy, firmie i nowym otoczeniu.

Ostatnia rada przed rozmową o pracę

5. Jaką radę mogłaby Pani dać naszemu czytelnikowi, który zaraz po przeczytaniu tego wywiadu będzie miał rozmowę kwalifikacyjną w Genpact?

Rekomendujemy, by kandydaci zaznajomili się z branżą, w której działamy i rolą, o którą się ubiegają.

Znaczna część działalności zawodowej odbywa się w międzynarodowym środowisku wspieranym przez technologię, dlatego niezbędna jest chęć poznawania ludzi z innych kultur.

Doradzamy potencjalnym kandydatom, aby byli otwarci, elastyczni, energiczni i odważni, aby eksperymentowali z nowymi obszarami działalności i szukali innowacyjnych rozwiązań w świecie biznesu.

Mamy doświadczenie, aby zgłębiać świat największych graczy na rynku – i dobrze się przy tym bawimy.

Teraz zapraszamy wszystkich, którzy nie boją się łamać zasad i ryzykantów, którzy inaczej postrzegają świat i są na tyle odważni, aby odkrywać go na nowo. Przyjdź, zmieniaj świat z nami! Jeśli chcesz dołączyć do Genpact w Polsce lub w dowolnej innej lokalizacji, np. na Węgrzech to sprawdź, jak to działa w naszej firmie oraz jakie pozycje są dostępne i zaaplikuj tutaj.

Dziękuję za rozmowę. 

Ekspert: Magdalena Kossowska
Recruitment Manager Genpact

Posiada szerokie doświadczenie m.in. w prowadzeniu procesów i kampanii rekrutacyjnych w Europie, a także w APAC oraz w ząrzadzaniu zespołem. Więcej na LinkedIn

Autor: Karolina Zdunowska
Redaktor naczelna Grupa MBE

Absolwentka filologii polskiej na Uniwersytecie Warszawskim. W przeszłości współpracowała z wydawnictwami: Media Regionalne, Ringier Axel Springer i Marquard Media. W Grupie MBE była odpowiedzialna za redakcję tekstów do magazynu „Kariera w Finansach i Bankowości” oraz na stronę KarierawFinansach.pl w latach 2018-2022.

Zobacz również