Trwa ładowanie. Prosimy o chwilę cierpliwości.

Chcę pracować w DSV ISS. 5 pytań do rekrutera

Magdalena Paluch, liderka zespołu Talent Acquisition & People Experience w DSV ISS, opowiada o tym, w jakich obszarach zawodowych można rozwijać swoją karierę w globalnej organizacji. Dowiedz się, co czeka kandydatki i kandydatów podczas procesu rekrutacji oraz jakie kompetencje są mile widziane w firmie.
Artykuł sponsorowany
Akcja redakcyjna: 5 pytań do rekrutera
Kategoria: Poradnik kariery
19.05.2023
unsplash.com

Pytanie 1

W jakich obszarach zawodowych można rozwijać swoją karierę w DSV ISS?

Jesteśmy Shared Servicem obsługującym spółki operacyjne DSV i oferujemy stanowiska w takich dziedzinach jak: księgowość, finanse, analiza danych, przetargi globalnelikwidacja szkód transportowych, administracja celna, kadry i płace, HR, IT. Mamy szerokie możliwości pełnienia ról w organizacji: o różnej tematyce i stopniu zaawansowania.

Zatrudniamy zarówno asystentów, specjalistów, jak i osoby na stanowiska liderskie.

Zaczynając od asystenta, można piąć się po szczeblach kariery wprost proporcjonalnie do nabywanego doświadczenia. Umożliwiamy rozwój w ramach jednego zespołu, ale także dajemy naszym pracownikom i pracownicom szansę na zmianę działu, w którym pracują, w ramach rekrutacji wewnętrznych. 

Pytanie 2

Załóżmy, że jestem zainteresowana pracą w DSV ISS. Wysłałam CV w odpowiedzi na ofertę pracy w Państwa firmie. Jaką ścieżkę rekrutacyjną muszę przebyć, żeby ostatecznie zostać zatrudniona?

Ścieżka rekrutacyjna uzależniona jest od stanowiska i działu, do którego aplikuje kandydat lub kandydatka. Generalnie, po otrzymaniu CV, wstępnie weryfikujemy, czy pretendenci i pretendentki spełniają wymagania potrzebne do objęcia funkcji w firmie, na którą kandydują. 

Kontaktujemy się telefonicznie z wybranymi osobami oraz przeprowadzamy tzw. „screening”.

Podczas niego sprawdzamy kompetencje aplikujących wymagane na danym stanowisku oraz ich preferencje zawodowe. Jeśli są one zbieżne z naszymi, zapraszamy zainteresowanego lub zainteresowaną na spotkanie rekrutacyjne, podczas którego poruszamy takie kwestie, jak dotychczasowe doświadczenie, posiadane umiejętności, wzajemne oczekiwania itp. W niektórych przypadkach już na tym etapie podejmowana jest decyzja o zatrudnieniu.

Możliwy jest także drugi etap, który często polega na przeprowadzeniu testu z zakresu wiedzy technicznej lub testu psychometrycznego. Mogą one jednak przybrać formę kolejnej rozmowy dotyczącej kompetencji kandydata lub kandydatki, w której bierze udział inna lub dodatkowa osoba z zespołu, do którego mają dołączyć.

Pytanie 3

Czy jest jakieś pytanie, które zawsze pada na rozmowie o pracę w Państwa firmie? Jak przygotować się do odpowiedzi na nie?

Podczas rozmowy zapytamy na pewno o motywację do podjęcia pracy w danym obszarze czy też w naszej firmie.

Zweryfikujemy doświadczenie zawodowe oraz – w zależności od stanowiska – wiedzę techniczną. Ponadto rekruter zada kilka pytań sprawdzających kompetencje „miękkie” kandydującej osoby, m.in. mocne i słabe strony, umiejętność radzenia sobie w sytuacjach stresowych. Przywiązujemy także uwagę do umiejętności pracy w zespole, motywacji do współpracy oraz oczekiwań kandydata w stosunku do firmy czy przełożonego. Oprócz tego należy przygotować się na pytania w j. angielskim, ponieważ w dużej mierze pracujemy w środowisku międzynarodowym.

Pytanie 4

Jakie cechy charakteru, umiejętności i kompetencje są mile widziane w firmie?

Tu również odpowiem, że wymagane umiejętności zależą od stanowiska oraz obszaru, do którego chce dołączyć kandydat bądź kandydatka. 

Cenimy sobie osoby, które przejawiają chęć do współpracy oraz posiadają łatwość w budowaniu nowych relacji, ponieważ nasza praca opiera się na pracy w grupie.

W firmie mamy wiele, mniej lub bardziej, licznych zespołów, więc nowa osoba powinna być świadoma, że stanie się częścią jednego z nich. Stawiamy również na takie cechy, jak otwartość na zmiany i zaangażowanie w działania organizacji, ponieważ w DSV ISS stale się rozwijamy. Na pewno mile widziani będą też kandydaci i kandydatki, których charakteryzuje odpowiedzialność, samodzielność oraz kreatywność połączone z chęcią integrowania się z innymi pracownikami i pracownicami. 

Pytanie 5

Jakie są Państwa plany rekrutacyjne na 2023 rok?

Stale się rozwijamy i stawiamy na pracowników najlepszych na rynku, dlatego też angażujemy się w różne akcje employer brandingowe. Niezmiennie bierzemy udział w ogólnopolskich oraz uczelnianych targach pracy, żeby dotrzeć do jak największej liczby kandydatów i kandydatek oraz zachęcić ich do współpracy z nami. Dajemy szansę osobom stawiającym pierwsze kroki w swojej karierze zawodowej, dlatego na część stanowisk nie wymagamy doświadczenia. Liczą się dla nas kompetencje kandydatów i ich predyspozycje, dlatego zachęcam do zapoznania się z naszym szerokim wachlarzem ofert.

Autor: Magdalena Paluch
Team Lead zespołu Talent Acquisition & People Experience DSV

Od ok. 6 lat związana z branżą HR. Od roku Specjalista ds. HR w DSV ISS, a od miesiąca Team Lead zespołu TA & PE zajmującego się rekrutacją. 

Na co dzień odpowiedzialna za nadzorowanie pracy zespołu oraz realizację procesów rekrutacyjnych na stanowiska specjalistyczne i leaderskie w Shared Service Center.  

Zobacz również