Trwa ładowanie. Prosimy o chwilę cierpliwości.

Chcę pracować w Takedzie. 5 pytań do rekrutera

Zofia Zakrzewska, HR Partner w Takeda SCE opowiada o tym, czego nie może zabraknąć w dobrze napisanym CV i co trzeba wiedzieć o pracy w Takedzie jeszcze przed rozmową kwalifikacyjną.
Artykuł sponsorowany
Akcja redakcyjna: 5 pytań do rekrutera
Kategoria: Poradnik kariery
19.04.2022
fot. Unsplash

Pytanie 1

Większość rozmów kwalifikacyjnych przeprowadzają Państwo obecnie zdalnie. Czy jest coś, na co szczególnie chciałby Pani zwrócić uwagę kandydatów? 

Zofia Zakrzewska, HR Partner w Takeda SCE: W Takedzie zmieniliśmy nasze praktyki w zakresie prowadzenia rozmów kwalifikacyjnych. Dbamy o bezpieczeństwo zarówno kandydatów, jak i naszych współpracowników, dlatego rozmowy rekrutacyjne obecnie odbywają się w formule zdalnej.

Oto kilka wskazówek związanych z rozmowami kwalifikacyjnymi:

 • Sprawdź jakość swojego połączenia internetowego. Jeśli to możliwe, podłącz kabel internetowy zamiast korzystać z sieci wi-fi.
 • Przetestuj połączenie audio i wideo. Jeśli to możliwe, korzystaj z słuchawek, aby uzyskać najlepszą jakość dźwięku.
 • Upewnij się, że znajdujesz się w cichym miejscu z dobrym oświetleniem. Najlepiej, jeśli kamera nie będzie skierowana w stronę okna lub innego źródła światła. Poinformuj rodzinę lub współlokatorów, że uczestniczysz w rozmowie kwalifikacyjnej i poproś ich, aby nie przeszkadzali.
 • Zastanów się, co może być widoczne na ekranie podczas rozmowy wideo. Usuń wszelkie elementy, które mogłyby zakłócić przebieg rozmowy. Rozważ wyciszenie telefonu, czatów, aplikacji lub czegokolwiek, co może Cię rozpraszać.
 • Upewnij się, że jesteś przygotowany/-a do rozmowy tak samo, jak gdyby odbywała się ona w biurze. Zaprezentuj się z jak najlepszej strony.
 • Jeśli podczas rozmowy pojawią się problemy techniczne, nie stresuj się, pozostań w kontakcie i użyj funkcji czatu, aby poinformować swojego rozmówcę o problemach, z którymi się borykasz.

Pytanie 2

Co trzeba wiedzieć o Państwa firmie zanim rozpocznie się rozmowę z rekruterem? 

Takeda jest globalną firmą biofarmaceutyczną, ukierunkowaną w swoich działaniach na potrzeby pacjentów oraz prowadzenie prac badawczo-rozwojowych. W swojej codziennej pracy opieramy się na wartościach takich jak: spójność, uczciwość, sprawiedliwość, wytrwałość. Ponadto, jesteśmy zaangażowani w dbanie o zdrowie i poprawę jakości życia ludzi na całym świecie. Nasza pasja i dążenie do tworzenia przełomowych metod leczenia wywodzi się z ponad 230-letniej tradycji istnienia firmy na rynku japońskim.

W Polsce Takeda jest reprezentowana przez dwa podmioty: Takeda Pharmaceutical i Takeda Business Solutions (TBS), które wspólnie dążą do zapewnienia ludziom lepszego zdrowia, a światu – jaśniejszej przyszłości poprzez przekładanie nauki na wysoce innowacyjne leki. 

Takeda Business Solutions (TBS) jest największym oddziałem działającym w Łodzi i służy jako centrum rozwiązań biznesowych dla spółek Takeda. Współpracujemy z biznesem i wykorzystujemy moc danych i technologii cyfrowych do optymalizacji procesów w obszarze finansów, zakupów i HR. Nasz łódzki oddział został wyposażony technologicznie, aby wspierać globalne procesy i dostarczać pracownikom innowacyjnych rozwiązań i możliwości w zakresie sztucznej inteligencji (AI), robotyki, automatyzacji, myślenia projektowego i analityki. Obecnie zatrudniamy ponad 700 osób. Nasi pracownicy pochodzą z ponad 22 krajów i na co dzień posługują się 15 językami.

Pracując z nami, każdego dnia będziesz wywierać pozytywny wpływ na życie ludzi – także swoje własne.

Pytanie 3

Załóżmy, że jestem kandydatką do pracy w Państwa firmie i wysłałam CV w odpowiedzi na ofertę pracy. Co dzieje się dalej? Jaką ścieżkę rekrutacyjną muszę przejść, żeby ostatecznie zostać zatrudniona? 

Nasi rekruterzy zostaną powiadomieni o Twojej aplikacji i dokładnie ją przeanalizują. Może to potrwać nawet kilka dni, ponieważ chcemy dać wszystkim odpowiednią ilość czasu i szansę na przedstawienie swojej kandydatury.

W kolejnym kroku jeden z naszych rekruterów skontaktuje się z Tobą i umówi się na rozmowę wstępną, która zostanie przeprowadzona telefonicznie lub za pośrednictwem MS Teams, w zależności od Twojej dostępności.

Po rozmowie wstępnej przedstawimy Twój profil zespołowi rekrutującemu, a jeśli Twoja aplikacja zostanie pozytywnie rozpatrzona, zostaniesz zaproszona na rozmowę kwalifikacyjną przeprowadzoną za pośrednictwem MS Teams Video lub HireVue. 

W zależności od profilu stanowiska kandydaci mogą być poddawani dodatkowym zadaniom potwierdzającym ich kompetencje lub umiejętności praktyczne. Są to m.in. zadania sprawdzające znajomość programu Excel, kompetencje językowe, case studies czy przygotowanie prezentacji do przedstawienia podczas rozmowy kwalifikacyjnej. 

Jeśli Twoja aplikacja zostanie pozytywnie rozpatrzona, przedstawimy Ci ofertę pracy i będziemy z Tobą współpracować w trakcie procesu wdrożenia.

Szanujemy czas kandydatów a wszyscy kandydaci biorący udział w procesie rekrutacji otrzymują od nas informację dotyczącą statusu ich aplikacji.

Pytanie 4

Jakie błędy najczęściej pojawiają się w CV, które do Pani trafiają? 

Wśród najczęściej pojawiających się błędów mogę wskazać zapominanie o dodaniu numeru telefonu lub adresu e-mail lub używanie danych kontaktowych z poprzedniego miejsca pracy. Co więcej, wciąż wielu kandydatów kładzie nacisk na chronologiczną kolejność spotkań z pracodawcami zamiast podkreślać swoje umiejętności i osiągnięcia.

Dlatego, jeśli mogę na coś zwrócić uwagę kandydatów, to poleciłabym, by:

 • przeczytali uważnie opis stanowiska. Jeśli istnieje w nim wymóg dotyczący konkretnej technologii, programu, umiejętności lub języka, który kandydat może spełnić, należy wspomnieć o tym w swoim CV.
 • zapisali CV w formacie .docx lub .pdf, ponieważ są one obsługiwane przez wszystkie systemy aplikacji dostępne na rynku.
 • pamiętali o podaniu aktualnego numeru telefonu i adresu e-mail.

Pytanie 5

Jakie są plany rekrutacyjne Państwa firmy na rok 2022? Na jakich stanowiskach będzie najwięcej wakatów? 

Naszą misję traktujemy poważnie. Jest to odpowiedzialność, która motywuje i inspiruje nas wszystkich. Niezależnie od tego, czy posiadasz wieloletnie doświadczenie, czy jesteś świeżo upieczonym absolwentem uczelni, możesz rozpocząć znaczącą i dynamiczną karierę w firmie Takeda w wielu obszarach, do których będziemy rekrutować w 2022 roku:

 • Finanse i Księgowość,
 • Zakupy,
 • HR,
 • Obsługa klienta,
 • Dane, raportowanie i analityka,
 • Strategia, doskonałość procesów i innowacje,
 • Ryzyko finansowe i kontrola.

Dowiedz się, czy w Takeda Business Solutions (TBS) jest stanowisko dla Ciebie i pomóż Takedzie wykorzystać moc danych i technologii cyfrowych dla zdrowszego świata. Odwiedź www.takedajobs.com i wyszukaj "TBS".

Dziękuję za rozmowę.  

Ekspert: Zofia Zakrzewska
HR Partner Takeda SCE
Autor: Karolina Zdunowska
Redaktor naczelna Grupa MBE

Absolwentka filologii polskiej na Uniwersytecie Warszawskim. W przeszłości współpracowała z wydawnictwami: Media Regionalne, Ringier Axel Springer i Marquard Media. W Grupie MBE była odpowiedzialna za redakcję tekstów do magazynu „Kariera w Finansach i Bankowości” oraz na stronę KarierawFinansach.pl w latach 2018-2022.

Zobacz również