Trwa ładowanie. Prosimy o chwilę cierpliwości.

Instytucje finansowe będą zatrudniać specjalistów i managerów

Najczęściej zatrudniać specjalistów i managerów planują firmy księgowe, konsultingowe oraz firmy z sektora SSC/BPO – wynika z cyklicznego badania dynamiki zatrudnienia specjalistów i menedżerów Antal Global Snapshot.
Kategoria: Raporty
18.06.2013

Antal International opublikował wyniki 14. edycji cyklicznego badania dynamiki zatrudnienia specjalistów i managerów Antal Global Snapshot. Wskazują one, że najbliższe miesiące będą czasem wzmożonych rekrutacji na stanowiska średniego i wyższego szczebla w szczególności w obszarze finansów.


– Wpływ firm z sektora SSC/BPO jest coraz bardziej odczuwalny na rynku specjalistów i managerów. Ogromne potrzeby kadrowe generowane przez te struktury zmuszają je do szukania pracowników w firmach konsultingowych, biurach rachunkowych i wewnętrznych działach finansowych. W związku z tym i one zmuszone są do prowadzenia kolejnych rekrutacji – zauważa Anna Piotrowska-Banasiak, manager Antal Finance & Accountancy.


W III kwartale zdecydowanie zwiększy się odsetek pracodawców zatrudniających w branżach: SSC/BPO (92%), ubezpieczenia (72%), księgowość i firmy konsultingowe (71%).


– W dalszym ciągu do Polski przenoszone są coraz bardziej skomplikowane procesy. W związku z tym firmy z sektora SSC/BPO poszukują osób z większym doświadczeniem specjalistycznym, mogących się pochwalić unikatowymi kompetencjami, znajomością prawa lokalnego w Unii Europejskiej, Stanów Zjednoczonych czy danego kraju oraz znajomością języków obcych. W najbliższych miesiącach spodziewamy się zwiększonego zainteresowania pracodawców kandydatami pracodawców kandydatami posiadającymi doświadczenie w modelowaniu procesów, analizie finansowej oraz raportowaniu. Pożądani na rynku specjaliści posługują się biegle zaawansowanymi systemami i posiadają doświadczenie w obsłudze klienta wewnętrznego lub zewnętrznego w obszarze HR, finansów, zakupów czy instytucji finansowych – informuje Daria Stefańska, manager Antal SSC/BPO. 


Wciąż wysoki odsetek pracodawców planuje zatrudniać również w Bankowości (60%).


– Banki i instytucje finansowe zakończyły większość procesów restrukturyzacyjnych i mogą skoncentrować wszystkie siły na rozwoju. Otwierane linie biznesowe generują nowe potrzeby kadrowe. Obecnie intensywnie poszukujemy kandydatów na stanowiska: doradca SME, dyrektor oddziału, doradca Forex. Również w ubezpieczeniach duży odsetek pracodawców planuje zatrudniać specjalistów i managerów – informuje Sebastian Sala, menedżer Antal Banking & Insurance.


– Zbliżające się wakacje będą dobrym momentem na odświeżenie życiorysu i poszukanie nowych wyzwań zawodowych. Wysoki odsetek pracodawców planujących zatrudnienie pozwala sądzić, że na rynku pojawi się wiele atrakcyjnych ofert pracy – podkreśla Artur Skiba, dyrektor zarządzający Antal International i wiceprezes Stowarzyszenia Agencji Zatrudnienia.


Źródło: 14. edycja badania Antal Global Snapshot

Autor: Redakcja
KarierawFinansach.pl

Redakcja KarierawFinansach.pl podejmuje tematy ciekawe i ważne dla pracowników branży finansowej i osób, które dopiero myślą o karierze w finansach. 

Zobacz również