Trwa ładowanie. Prosimy o chwilę cierpliwości.

Oto najlepsze banki inwestycyjne na świecie

Pod koniec lutego magazyn "Global Finance" opublikował ranking najlepszych banków inwestycyjnych za rok 2012.
Kategoria: Raporty
04.03.2013
Wydawca "Global Finance" tak podsumował ostatnie 10-lecie w obszarze bankowości inwestycyjnej:
- Banki inwestycyjne działają obecnie w środowisku, które przypuszcza, że przychody okażą się niższe niż kiedykolwiek wcześniej. Zaufanie jednego klienta to w tym momencie najwyższa jakość, jaką może posiadać każdy bank inwestycyjny.

Najlepszym bankiem okazał się J.P.Morgan. Za najlepszy bank inwestycyjny na rynkach wchodzących uznano Bank of America Merrill Lynch. W zestawieniu ujęto także nowe rynki, w których pokłada się nadzieję. Tutaj na podium stanął Qatar National Bank. Laureatami okazali się również: Morgan Stanley (Best Equity Bank) oraz Goldman Sachs (Best M&A Bank), lider w zakresie fuzji i przejęć.

W Europie Środkowo-Wschodniej numerem jeden okazał się VTB Capital, a w obszarze fuzji i przejęć - Deutsche Bank.

Ranking sporządzono na postawie wielu kryteriów, takich jak np. udział w rynku, liczba i rozmiar transakcji, jakość usług, sieć dystrybucji, wysiłki podjęte w celu dostosowania się do danego rynku, innowacyjność, cena, reputacja czy możliwości strukturyzacji. W zestawieniu brano pod uwagę transakcje zakończone lub ogłoszone w 2012 roku.
Autor: Redakcja
KarierawFinansach.pl

Redakcja KarierawFinansach.pl podejmuje tematy ciekawe i ważne dla pracowników branży finansowej i osób, które dopiero myślą o karierze w finansach. 

Zobacz również