Trwa ładowanie. Prosimy o chwilę cierpliwości.

Wynagrodzenia w audycie w 2022 roku. Prognozy

Ile będą zarabiać audytorzy w 2022 roku? Sprawdźcie, jakie prognozy wynagrodzeń w audycie przynosi najnowszy raport płacowy HAYS.
Kategoria: Raporty
21.02.2022
Fot. Kaboompics

Zadaniem audytorów jest niezależna kontrola i rzetelna ocena działania całej firmy i wszystkich kluczowych, wewnętrznych procesów. Trochę jak detektywi, a trochę jak kontrolerzy, audytorzy skrupulatnie przeprowadzają badanie, by znaleźć pola do usprawień i zmian.

Who is who, czyli kilka słów o stanowiskach

Typowa drabinka stanowisk w audycie przedstawia się następująco:

  • Praktykantka / Praktykant

To stanowisko może objąć osoba, która nie ma jeszcze doświadczenia zawodowego, a chciałaby je zdobyć. Praktykant często może łączyć pracę ze studiami. Wykonuje swoje zadania pod okiem doświadczonych pracowników, dzięki czemu może się wiele nauczyć. Praktyki to najlepszy sposób na stawianie pierwszych kroków w audycie już na studiach.

  • Asystentka/Asystent (czasami występuje jako Consultant lub Konsultant/Konsultantka)

Kolejny szczebelek w drabincie dla pracowników posiadających 1-2 lata doświadczenia. Asystenci wspierają audytorów w codziennych obowiązkach a wraz z rozwojem, otrzymują coraz bardziej odpowiedzialne zadania i stawiają pierwsze kroki w prowadzeniu projektów ze wsparciem doświadczonych specjalistów.

  MINIMALNE ŚREDNIE MAKSYMALNE
2022 7 000 9 000 10 000
  • Seniorka/Senior (albo jako Senior Consultant)

Posiada średnio 3-5 lat doświadczenia. Jest odpowiedzialny/a za prowadzenie pojedynczych projektów oraz codzienny kontakt z klientem. Rozwija młodszych członków zespołu, deleguje zadania.

  MINIMALNE ŚREDNIE MAKSYMALNE
2022 10 000 12 000 13 000
  • Managerka/Manager (Lider zespołu)

Managerem może zostać osoba, posiadająca 6-8 lat doświadczenia. Zdobyta na przestrzeni lat wiedza i umiejętności pozwalają managerom na prowadzenie projektów audytorskich, zarządzanie zespołami i sprzedawanie usług. 

  MINIMALNE ŚREDNIE MAKSYMALNE
2022 11 000 14 000 15 000
  • Senior Managerka/Manager

Posiada ponad 9 lat doświadczenia pracy w audycie. Nadzoruje prowadzenie kilku projektów dla klientów zewnętrznych, sprzedaje usługi oraz zarządza zespołami.

Na czele działu czasami znajduje się Partner, który kieruje całym departamentem audytu np. w danym biurze lokalnym. 

Źródło: "HAYS Poland Raport płacowy 2022" opracowany na podstawie danych uzyskanych w ramach procesów rekrutacyjnych przeprowadzonych przez HAYS Poland w 2021 r. 

Autor: Redakcja
KarierawFinansach.pl

Redakcja KarierawFinansach.pl podejmuje tematy ciekawe i ważne dla pracowników branży finansowej i osób, które dopiero myślą o karierze w finansach. 

Zobacz również