Trwa ładowanie. Prosimy o chwilę cierpliwości.

Inwestując w rozwój pracowników budujemy z nimi długą i zdrową relację

O tym, dlaczego m.in. zaangażowanie i wytrwałość podczas programu stażowego może przełożyć się na propozycję dłuższej współpracy, rozmawiamy z MDDP Outsourcing.
Akcja redakcyjna: 5 pytań do rekrutera
Kategoria: Wiadomości
17.04.2016

Jakie są Państwa plany rekrutacyjne w 2016 roku?

Biorąc pod uwagę tempo rozwoju naszych działów i zespołów, liczba przyjętych osób w tym roku powinna przekroczyć 15. Dodatkowo, w ramach naszej współpracy z uczelniami, zamierzamy w drugiej połowie roku przyjąć grupę stażystów, którzy będą mogli u nas postawić swoje pierwsze kroki w zawodowej karierze księgowego.

Jakie są trzy najbardziej pożądane stanowiska związane z finansami, na które poszukują Państwo kandydatów bez doświadczenia zawodowego w 2016 roku?  

Kandydatom bez doświadczenia zawodowego proponujemy kilka stanowisk, na których można rozpocząć pracę w MDDP Outsourcing. Pierwszym z nich jest staż księgowy, gdzie wymagana jest wiedza księgowa zdobyta podczas studiów. Na stanowisku tym rozwijamy szerokie kompetencje księgowo-podatkowe i przygotowujemy do roli młodszych księgowych. Kolejną możliwością są stanowiska asystentów w działach merytorycznych – podatkowym, płatności lub sprawozdawczości. Zatrudnieni na tym stanowisku będą zdobywać merytoryczną wiedzę w wybranym kierunku, a z czasem awansować na stanowiska specjalistyczne. Ostatnią możliwością jest stanowisko w dziale procesowania danych, gdzie nie wymagamy zarówno doświadczenia, jak i wiedzy księgowej, a jedynie zdolności analitycznych. W zależności od zdobywanej wiedzy merytorycznej osoby zatrudnione na tym stanowisku będą mogły awansować w strukturze działu procesowania danych, jak również przenieść się do działu księgowego.

Jakie są trzy najbardziej pożądane stanowiska związane z finansami, na które poszukują Państwo kandydatów z minimum 5-letnim doświadczeniem zawodowym?

W MDDP Outsourcing 5-letnie doświadczenie jest nieodłączonym warunkiem kandydowania przede wszystkim na stanowiska starszego księgowego oraz Team Leadera. Dodatkowo, na tych posadach bierzemy również uwagę szczególne osiągnięcia zawodowe oraz drogę samokształcenia. 

Jakich kompetencji miękkich brakuje zwłaszcza młodym kandydatom na rynku pracy?

Obecnie najbardziej zauważalny zdaje się być brak konsekwencji i wytrwałości w kształceniu się młodych kandydatów. Nie do końca potrafią oni jednoznacznie określić swoje plany i cele zawodowe, co często rzuca się w oczy podczas samej rozmowy kwalifikacyjnej bądź w trakcie stażu czy okresu próbnego. Wiele z tych osób w swoich pierwszych tygodniach pracy stara się wykazać na wielu polach jednocześnie, co czasem jest wynikiem zdrowej ambicji, jednak w większości przypadków skutkuje zbytnim rozkojarzeniem i małą efektywnością kandydata.

Zespół, w którym każdy ma możliwość poszerzenia wiedzy i zdobywania kolejnych praktycznych umiejętności, to środowisko, o którym marzy większość pracowników.

Jakie programy rozwojowe oferują Państwo młodym pracownikom w 2016 roku?  

Naszym głównym celem na rok 2016 jest autorski program stażowy Keep Calm And Be An Accountant. W pierwszej jego części dajemy studentom dostęp do pełnego zakresu szkoleń i warsztatów, częściowo sprawdzając również ich umiejętności w praktyce. Tym sposobem pozwalamy naszym stażystom szybko sprawdzić przekazywaną teorię, a przy okazji sprawdzamy również, jak potrafią wykorzystać wiedzę wyniesioną z uczelni. W drugiej części stażu dajemy już dużo więcej swobody w działaniach praktycznych, dalej jednak organizując dla nich spotkania szkoleniowe związane z pracą na różnych stanowiskach.

Jest to dość intensywne pół roku w karierze studenta, które pozwala w pełni wdrożyć się w organizację pracy w naszej firmie. Osoby, które w trakcie stażu wykazują najwięcej aktywności i najlepiej wywiązują się z powierzanych obowiązków, mogą liczyć na zatrudnienie w naszym zespole.

Dlaczego inwestycja w pracowników to Państwa zdaniem inwestycja na przyszłość?

MDDP Outsourcing to firma, która świadczy usługi w oparciu o pracę ludzi oraz systemy informatyczne, przy czym praca ludzka ma naszym zdaniem kluczowe znaczenie. Inwestycja w pracowników jest więc z jednej strony dla nas analogią do inwestycji w maszyny w firmie produkcyjnej – jest niezbędna. Ważniejsze jednak jest dla nas to, że inwestując w rozwój pracowników budujemy z nimi długą i zdrową relację. Zespół, w którym każdy ma możliwość poszerzenia wiedzy i zdobywania kolejnych praktycznych umiejętności, to środowisko, o którym marzy większość pracowników. Stawiamy to sobie za jeden z najbardziej istotnych celów naszej firmy. Nie bez znaczenia jest też fakt, że nasi pracownicy, w których inwestujemy, posiadają wiedzę i doświadczenie dokładnie potrzebne w naszej organizacji, co nie jest regułą wśród pracowników pozyskiwanych z rynku.

Autor: Redakcja
KarierawFinansach.pl

Redakcja KarierawFinansach.pl podejmuje tematy ciekawe i ważne dla pracowników branży finansowej i osób, które dopiero myślą o karierze w finansach. 

Zobacz również