Trwa ładowanie. Prosimy o chwilę cierpliwości.

Kiedy inwestujemy w naszych pracowników, wzrasta ich satysfakcja z pracy

O tym, jak inwestycja w pracownika przekłada się na rozwój całej organizacji, rozmawiamy z OpusCapita.
Akcja redakcyjna: 5 pytań do rekrutera
Kategoria: Wiadomości
17.04.2016

Jakie są Państwa plany rekrutacyjne w 2016 roku?

W 2015 roku OpusCapita zatrudniła w Polsce ponad 200 osób. Dziś zatrudniamy ok. 600 osób i do końca roku ta liczba będzie wzrastać o kolejne 100, a nawet 200 osób.
 
Jakie są trzy najbardziej pożądane stanowiska związane z finansami, na które poszukują Państwo kandydatów bez doświadczenia zawodowego w 2016 roku?

W OpusCapita w Toruniu, w dziale outsourcingu finansowo-księgowego (w skrócie FAO), zatrudniamy młodych ludzi na stanowiska, takie jak młodszy księgowy ze znajomością języka angielskiego, księgowy ze znajomością języka angielskiego, niemieckiego, fińskiego, szwedzkiego czy duńskiego.  W dziale digitalizacji dokumentów finansowych (ang. digitizing) poszukujemy natomiast operatorów danych. 

Jakie są trzy najbardziej pożądane stanowiska związane z finansami, na które poszukują Państwo kandydatów z minimum 5-letnim doświadczeniem zawodowym?

Wśród stanowisk wymagających kilkuletniego doświadczenia i wiedzy wskazałabym na specjalistów z doświadczeniem w branży BPO/SSC, którzy mogą pełnić w naszej organizacji rolę Team Leadera, Process Improvement Specialist czy też Process Lead.

Jakich kompetencji miękkich brakuje zwłaszcza młodym kandydatom na rynku pracy?

Na podstawie rozmów rekrutacyjnych oraz informacji zwrotnej od Team Leaderów i managerów widzimy, że wśród pokolenia wchodzącego na rynek pracy, rozwoju wymagają takie umiejętności jak: elastyczność i umiejętność przystosowania do ciągle zachodzących zmian, skuteczna komunikacja i umiejętność współpracy oraz radzenie ze stresem. Warto jednak podkreślić silne strony u młodego pokolenia, którymi są nastawienie na rozwój wlasnych kompetencji czy odwaga w podejmowaniu nowych wyzwań.

W 2015 w OpusCapita w Toruniu stworzyliśmy nowy program dla kandydatów zewnętrznych – Akademię FAO, który rozwijamy również i w tym roku.

Jakie programy rozwojowe oferują Państwo młodym pracownikom w 2016 roku?

W 2015 w OpusCapita w Toruniu stworzyliśmy nowy program dla kandydatów zewnętrznych – Akademię FAO, który rozwijamy również i w tym roku. Ofertę kierujemy do studentów i absolwentów szkół wyższych i średnich o profilu finansowym, którzy przechodzą ustrukturyzowany program szkolenia z podstaw procesów księgowo-finansowych. Po uzyskaniu pozytywnej oceny osoby te rozpoczynają  karierę zawodową w dziale FAO na stanowisku młodszego księgowego.

Dlaczego inwestycja w pracowników to Państwa zdaniem inwestycja na przyszłość?

Dobrze zaprojektowany program rozwoju pracowników powoduje wzrost ich satysfakcji, a przez to motywacji do pracy oraz w efekcie silniejsze związanie się  z  pracodawcą. Realnie przekłada się to na lepszą pozycję firmy jako pracodawcy na rynku pracy. Pracownik, który czuje, że firma dba o niego, jest bardziej kreatywny, efektywny, co w konsekwencji zwraca się organizacji np. w postaci zrealizowanych celów biznesowych czy długotrwałych relacji z zadowolonymi klientami.

Ekspert: Joanna Stolarska
HR Manager OpusCapita
Autor: Redakcja
KarierawFinansach.pl

Redakcja KarierawFinansach.pl podejmuje tematy ciekawe i ważne dla pracowników branży finansowej i osób, które dopiero myślą o karierze w finansach. 

Zobacz również