Trwa ładowanie. Prosimy o chwilę cierpliwości.

Rozwój pracowników jest dla nas bardzo istotny, dlatego naszą ofertę szyjemy na miarę

O wszechstronnym rozwoju kompetencji managerskich, zwłaszcza w kontekście zarządzania ryzykiem kredytowym, rozmawiamy z Provident Polska.
Akcja redakcyjna: 5 pytań do rekrutera
Kategoria: Wiadomości
17.04.2016

Jakie programy rozwojowe oferują Państwo młodym pracownikom w 2016 roku?  

Provident rozpoczął w tym roku drugą edycję programu Rozwoju Managerskiego w Departamencie Ryzyka Kredytowego Grupy International Personal Finance. Jest to globalna inicjatywa Grupy IPF, do której należy także Provident. Celem programu jest wszechstronny rozwój kompetencji managerskich, zwłaszcza w kontekście zarządzania ryzykiem kredytowym oraz pracy w międzynarodowym środowisku. Najlepsi kandydaci – wyłonieni równolegle w Czechach, Polsce, na Litwie, w Rumunii, na Węgrzech, w Bułgarii i w Wielkiej Brytanii pracują wspólnie w międzynarodowym projekcie International Personal Finance. Inicjatywa skierowana jest do absolwentów i studentów ostatniego roku wszystkich kierunków związanych z matematyką, statystyką, ekonometrią i pokrewnych.

Na unikalny charakter Programu Grupy IPF składa się nie tylko czas jego trwania (trzy lata), dłuższy niż w przypadku standardowych staży w bankach i innych instytucjach finansowych, ale także elitarna formuła i duży stopień odpowiedzialności powierzonej uczestnikom. Osoby objęte programem mają możliwość pracy przy konkretnych projektach w obszarze ryzyka kredytowego. Docelowo nie jest to duża grupa, jednakże ma duży wpływ na podejmowane w firmie decyzje biznesowe. 

Co równie ważne, Grupa IPF zapewnia każdemu uczestnikowi programu własnego opiekuna (koordynatora), który przeprowadza daną osobę przez różne etapy projektu, a także wsparcie mentora (opiekuna merytorycznego), pod okiem którego możliwa będzie samodzielna realizacja projektów. Dużą rolę odgrywać będzie też możliwość korzystania z pakietu szkoleń managerskich, technicznych oraz nakierowanych na rozwój umiejętności miękkich. 

Jakie są trzy najbardziej pożądane stanowiska związane z finansami, na które będą Państwo poszukiwać kandydatów bez doświadczenia zawodowego w 2016 roku?  

Udział w programie Rozwoju Managerskiego w Departamencie Ryzyka Kredytowego Grupy IPF nie wymaga doświadczenia zawodowego. Czekamy na zgłoszenia od kandydatów, którzy chcą rozwijać kompetencje managerskie związane z zarządzaniem ryzykiem kredytowym. Osobom, które biorą udział w programie oferujemy jasną ścieżkę rozwoju. W pierwszym roku wybrany kandydat poznaje tajniki analityka kredytowego, w kolejnym – starszego analityka, zaś w ostatnim – przygotowuje się do roli managera zarządzającego ryzykiem kredytowym.

Zależy nam na tym, aby wszystkie aktywności były "szyte na miarę" i indywidualnie dopasowane do potrzeb każdego pracownika.

Podczas programu stażyści odwiedzają nasze rynki, gdzie komunikują się w języku angielskim, poznają specyfikę pracy w różnych krajach i kulturach. W swojej codziennej pracy prowadzą i realizują projekty, monitorują i analizują wyniki, a także projektują, wdrażają i monitorują strategie dotyczące zarządzania ryzykiem kredytowym. Po zakończeniu stażu mają możliwość kontynuowania kariery w strukturach Grupy IPF.

Dlaczego inwestycja w pracowników to Państwa zdaniem inwestycja na przyszłość?

Jesteśmy firmą, która stawia na rozwój pracowników, bo ludzie są dla nas najważniejszym kapitałem. Dbamy o to, żeby na każdym etapie nasi pracownicy mieli poczucie, że ich rozwój jest dla nas bardzo istotny, bo przekłada się na poziom zaangażowania oraz wyniki biznesowe firmy. Analizujemy potrzeby rozwojowe pracowników. Wszyscy podlegają okresowej ocenie pracowniczej, która nie tylko obejmuje podsumowanie realizacji planów oraz wyznaczenie celów na kolejny rok. Bardzo istotnym elementem tego procesu jest także zaplanowanie działań rozwojowych z obszarów ważnych zarówno dla pracownika, jak i firmy. Prowadzimy projekty rozwojowe, które odpowiadają na konkretne potrzeby, np. Akademia Biznesmena, Zarządzanie Sukcesją, programy talentowe, Informacja Zwrotna 360 stopni. Zależy nam na tym, aby wszystkie aktywności były "szyte na miarę" i indywidualnie dopasowane do potrzeb każdego pracownika. Nasze propozycje działań rozwojowych obejmują różne formy; to zarówno pojedyncze szkolenia, jak i dedykowane do poszczególnych grup programy rozwojowe.

Ekspert: Karolina Zając
Specjalista ds. Rekrutacji i Rozwoju Provident
Autor: Redakcja
KarierawFinansach.pl

Redakcja KarierawFinansach.pl podejmuje tematy ciekawe i ważne dla pracowników branży finansowej i osób, które dopiero myślą o karierze w finansach. 

Zobacz również